Stablecoin Facebooka jeszcze w tym miesiącu | 10 milionów $ za węzeł!

Podobno gigant mediów społecznościowych Facebook ogłosi premierę swojej kryptowaluty jeszcze w tym miesiącu. Dodatkową “gorącą” informacją jest to, że ma zamiar umożliwić pracownikom pobieranie części wynagrodzenia w nowym coinie. Informacje podało CNBC wczoraj, 5 czerwca.

W raporcie podano również, że ​​Facebook planuje ponadto przekazać kontrolę nad swoją kryptowalutą podmiotom zewnętrznym w celu zapewnienia, że ​​zasób cyfrowy nie będzie całkowicie scentralizowany.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że organizacje zewnętrzne będą rzekomo płacić aż 10 milionów dolarów za możliwość pełnienia roli węzła do walidacji transakcji w natywnej sieci dla autorskiego stablecoina Facebooka.


Facebook coin to projekt owiany tajemnicą

O planach Facebooka odnośnie jego natywnej kryptowaluty informowaliśmy Was już wielokrotnie. Od dłuższego czasu wiadomo, że “Facebook coin” będzie zintegrowany jako narzędzie płatnicze w WhatsApp, Messenger i Instagram. Będzie również dostępny za pośrednictwem fizycznych urządzeń typu ATM.

Własna kryptowaluta Facebooka była w przeciągu ostatnich kilku miesięcy przedmiotem wielu spekulacji. Sama firma ujawniła jedynie zdawkowe informacje na temat projektu. Wcześniej w tym tygodniu Financial Times doniósł, że Komisja Handlu Towarowymi Kontraktami Terminowymi  Stanów Zjednoczonych (CFTC) prowadzi rozmowy z Facebookiem na temat nadchodzącego stablecoina.

Libra

W maju Facebook nabył znak towarowy „Libra” dla swojego kryptowalutowego projektu. Źródła zaznajomione z tą sprawą twierdziły, że Facebook rekrutuje firmy finansowe do opracowania monety, a kryptonim projektu to “Libra”.

Nieco później, również w maju, Facebook zarejestrował nową firmę technologiczną, Libra Networks LLC w Genewskim Rejestrze Handlowym w Szwajcarii.

Czym będzie kryptowaluta Facebooka?

Wirtualna waluta, którą, jak wszystko na to wskazuje, opracował Facebook, będzie przeznaczona do płatności wewnątrz aplikacji, które są własnością firmy. Jak wstępnie ogłoszono, będzie ona powiązana z kursem dolara amerykańskiego, tak więc można ją określić jako stablecoin.

Facebook ma nadzieję stworzyć konkurencję dla istniejących sieci finansowych. Zamierzają konkurować z bankami i obniżyć koszty konsumenckie.

Co sądzicie o projekcie Facebooka? Czy rzeczywiście doczekamy się premiery jeszcze w tym miesiącu? Czy wdrożenie tego systemu wpłynie na rynek kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

źródło grafiki tytułowej: tutajKryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze