Emotikony ₿itcoin | Podpisaliście już petycję Satoshiego Nakamoto w tej sprawie?

Ktoś podający się za Satoshi Nakamoto, twórcę Bitcoina, przedłożył bardzo interesującą petycję w sprawie globalnej inicjatywy społecznej na Change.org. Opublikował zdjęcie z memem Baby Yoda i poprosił konsorcjum Unicode dodanie do zestawu znaków emotikony ₿itcoin.

bitcoin baby yoda
źródło: tutaj

Z całym szacunkiem dla sprawy i twórcy Bitcoina, wydaje się być ona szyta amatorską nicią. Oto lista słów kluczowych, która pojawia się w petycji stworzonej przez „Satoshiego”:

Btce, bitcoin, cryptocurrency, emoji, emotocon, btc

Emotikony ₿itcoin

Emotikony ₿itcoin | OK, ale przecież ₿ już jest…

Podczas gdy większość komentatorów potraktowała tę petycję jak żart, niektórzy z nich zaczęli badać, czy emotki oparte na ₿ rzeczywiście istnieją. Wielu z nich nie od razu zorientowało się, że znak na klawiaturze a graficzna emotikona to dwie różne sprawy.

Konsorcjum Unicode, które jest odpowiedzialne za tworzenie zestawów emoji dla urządzeń z systemem iOS i Android, dodało symbol U + 20BF (₿) do swojej wersji z 2017 roku.

W lutym tego roku świat obiegła informacja o pojawieniu się ₿ na klawiaturze Google Board (GBoard) w iPhone’ach. Symbol Bitcoina znalazł się tam niespodziewanie i rozentuzjazmował społeczność kryptowaluciarzy:

Z kolei pod koniec maja pojawiły się doniesienia o dodaniu symbolu Bitcoina do jednego z najpopularniejszych programów komputerowych. Chodzi oczywiście o Microsoft Excel, który został wreszcie wyposażony w opcję walutową ₿.

Jeśli jesteście zainteresowani, aby emotka z bitcoinem została dodana do standardu, podpiszcie petycję już dzisiaj. W chwili pisania tego tekstu widnieje na niej 50 podpisów.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze