Elon Musk znowu to robi

Elon Musk to nie tylko świetny przedsiębiorca i wizjoner, ale również kryptowalutowy troll. Przez długi czas bawił się kursem dogecoina, następnie przyczynił do obecnych spadków na całym rynku, a teraz prawdopodobnie znalazł sobie nowy obiekt zainteresowań.

Na to przynajmniej wskazuje jego najnowszy tweet, w którym podzielił się ze światem imieniem swojego psa.

Wpływ Elona Muska na kursy kryptowalut

Zaledwie rano opisywaliśmy, jak Elon Musk “zaczepia” maksymalistów bitcoina (wśród osób, które mu odpowiedziały, był między innymi związany z MicroStrategy Michael Saylor), a teraz miliarder po raz kolejny namieszał na rynku. Oczywiście zrobił to w sposób bardzo subtelny. Musk poinformował, że jego Shiba Inu będzie się wabił Floki:

„My Shiba Inu will be named Floki”

To jednak wystarczyło, aby cena altcoina SHIB odnotowała 25% wzrost. Trudno na razie stwierdzić, czy to jednorazowa zabawa, czy miliarder na jakiś czas zrezygnuje z manipulowania kursem dogecoina (DOGE). Chociaż Elon Musk wielokrotnie okazywał swoje zainteresowanie stworzoną dla zabawy kryptowalutą, to niewiele jest w branży autorytetów, które uznawałyby jej wartość. Przykładowo Spencer Bogart z Blockchain Capital uznał, że dogecoin nie ma prawdziwych użytkowników, a dla Elona Muska, jest jedynie dobrym żartem (opisywaliśmy to w artykule DOGE | Bezpański pies i nic innego jak obiekt żartów).

Shiba Inu (SHIB)

Token Shiba Inu (SHIB) powstał w 2020 roku i nazywany był „zabójcą dogecoina”. Najsłynniejszym posiadaczem tej kryptowaluty niewątpliwie był współtwórca ethereum. Vitalik Buterin otrzymał ogromną ilość SHIB, ale szybko przekazał je na walkę z pandemią.

Aktualna cena SHIB wynosi 0,00000733. ATH miało miejsce dwa miesiące temu, kiedy to kurs osiągnął rekordowe 0,00003791 USD. Pod względem kapitalizacji, Shiba Inu znajduje się na 27 miejscu. Można nią handlować między innymi na Binance oraz Huobi.

Biorąc pod uwagę niesamowity wpływ, jaki tweety Elona Muska wywierają na cały rynek kryptowalut, w najbliższych tygodniach właściciele SHIB powinni przygotować się na duże wahania ceny.

Przypominamy również o zachowaniu szczególnej ostrożności w przypadku inwestowania w takie projekty. Dobrym przykładem jest Glauber Contessoto, który najpierw Zarobił na DOGE 1 000 000 dolarów. Zainwestował w kryptowalutę wszystko, co miał, a kilka dni temu… stracił swój majątek.

Komentarze