DOGE | Bezpański pies i nic innego jak obiekt żartów

Spencer Bogart z Blockchain Capital twierdzi, że Dogecoin nie ma prawdziwych użytkowników i nie jest dla Elona Muska niczym innym niż dobry żart.

Kapitalizacja rynkowa Dogecoina przekroczyła niedawno 90 miliardów dolarów. To niezwykle imponujący wynik dla kryptowaluty, która nadal jest przez wielu lekceważona i traktowana wyłącznie jako żart.

Dogecoin wzrósł w tym roku (jak do tej pory) o 17,893%. Aktywnie promują go Elon Musk, Mike Cuban i Snoop Dogg. Jednak niektórzy liderzy branży zachęcają uczestników rynku do zdjęcia różowych okularów i trzeźwego spojrzenia na sprawę.

Podczas niedawnego wywiadu dla Bloomberga, Spencer Bogart, główny partner w Blockchain Capital, ostrzegł fanów Dogecoin, że moneta z motywem Shiba Inu nie ma prawdziwych użytkowników i programistów:

„Wiesz, to funkcjonalna sieć, więc przyznajmy jej kredyt (że działa). Ale nie ma prawdziwych użytkowników ani deweloperów, którzy na tym bazują.”

Bogart dodał, że DOGE jest „idealnym celem” dla „zabawnego faceta”, takiego jak Elon Musk:

„Lubi żarty. Wiesz, to fajny facet. Lubi memy, a Doge jest do tego idealnym celem.”

DOGE jako wyznacznik „sezonu na alty”?

Wzrost ceny cyfrowej monety skłonił niektórych inwestorów i analityków do stwierdzenia, że krótkoterminowe wzrosty DOGE są mocnymi wskaźnikami sezonu na alty.

Dogecoin jest kryptowalutą opartą na żarcie. Krytycy DOGE utrzymują, że w ostatnich latach niewiele było działań deweloperskich, a i niewielu użytkowników obsługuje pełny węzeł. Odnotowano 16 tygodniowych ruchów powyżej 30%, a sześć z nich skutkowało zyskami w wymiarze 100% lub więcej.

doge
wzrosty na DOGE od 2017 roku; źródło: tutaj

Pod koniec kwietnia dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, napisał na Twitterze: „Dogefather SNL 8 maja”, odnosząc się zarówno do monety, jak i swojego występu w ramach „Saturday Night Live”.

Czy 8 maja rzeczywiście wydarzy się coś, co spowoduje, że cena DOGE dojdzie do 1 USD?

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze