Musk znów łechta fanów DOGE | Inwestycja lepsza niż los na loterii?

10 441

Jeśli były jakiekolwiek wątpliwości, czy Dogecoin, „ulubiona kryptowaluta” CEO Tesli, Elona Muska, będzie częścią jego długo oczekiwanego debiutu w „Saturday Night Live”, wątpliwości te zostały właśnie rozwiane.

Ekscentryczny miliarder opublikował dziś tweet, w którego treści znalazło się określenie „The Dogefather” w wyraźnym nawiązaniu do memowej kryptowaluty. Elon Musk przypomniał swoim obserwatorom, że już 8 maja pojawi się w popularnym programie amerykańskiej telewizji NBC.

W niedzielę MarketWatch opublikował domniemany skrypt z programu, który rzekomo został zredagowany przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). To oczywiście był żart. Wyglądało to tak:

musk doge
źródło: tutaj

DOGE „lepszy niż los na loterii”?

Oto, co Mark Cuban powiedział prowadzącej program Ellen DeGeneres o Dogecoin:

„Dogecoin to kryptowaluta, która została stworzona jako żart w 2013 roku przez tych dwóch programistów […].

Mój syn i ja kupiliśmy trochę za mniej niż nic. Jake ma 11 lat […]. […] cena wzrosła do sześciu centów. Kupił trochę więcej. Potem wzrosła do 40 centów, a teraz jest to około 26 centów. A więc pytanie, które wszyscy chcą wiedzieć – czy Dogecoin to dobra inwestycja?

I oto powód, dla którego wciągnąłem w to Jake’a. Niekoniecznie jest to najlepsza inwestycja, jaką możesz zrobić, ale możesz ją kupić w Robinhood, a rejestracja i handel w Robinhood są bezpłatne. Więc to jedna rzecz. Po drugie, Dogecoin kosztuje około 26 centów. Tak więc, gdybyś poszedł i wydał 5 $, 10 $, 15 $, to byłby lepszy zakład, lepsza inwestycja niż kupowanie losu na loterię, a wiesz co? Może wzrosnąć, a inna kwestia dotyczy tego, że jeśli nie wzrośnie i chcesz go wydać, możesz kupić towar w sklepie Mavericks, miejmy nadzieję, że wkrótce w sklepie Ellen, więc staje się również walutą cyfrową, co jest szalone, jeśli pomyślisz o jego początkach…

Ogólnie rzecz biorąc, gdy ktoś przyniesie Ci Dogecoin i zapyta, czy to dobra inwestycja, nie powiedziałbym, że to najlepsza inwestycja na świecie, ale jest o wiele lepsza niż kupon na loterię i jest świetnym sposobem na naukę i rozpoczęcie nauki na temat kryptowalut.”

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze