Elon Musk „zaczepia” maksymalistów bitcoina

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX wymierzył kolejny „cios” w maksymalistów BTC. Zapytał, ilu ich potrzeba do wymiany jednej żarówki. Jak można było się spodziewać, pod tweetem Elona Muska wylała się fala komentarzy o różnym sentymencie. Wśród ich autorów nie zabrakło takich nazwisk takich jak Michael Saylor, Dan Held czy Raoul Pal.

Elon Musk: „Ilu maksymalistów Bitcoina potrzeba, aby wkręcić żarówkę?”

Od początku roku, kiedy Musk wyznał że żałuje, że nie kupił bitcoina wiele lat temu, a później ujawnił, że jego firma faktycznie kupiła BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów, miliarder często angażował się w kontakty ze społecznością.

Większość dyskusji zabarwiona była niegdyś pozytywnym sentymentem. Wiele się zmieniło, gdy Tesla wyłączyła płatności w BTC, powołując się na kwestie środowiskowe. Kiedy Musk zaczął atakować kryptowalutę za wysoki poziom zużycia energii, większość bitcoinowych maksymalistów również zmieniła melodię. Wydaje się jednak, że dyrektor generalny Tesli patrzy na sprawę z humorystycznego punktu widzenia, a najnowszy przykład, który pojawił się dziś Twitterze, tylko to potwierdza. Musk zapytał, „Ilu maksymalistów Bitcoina potrzeba, aby wkręcić żarówkę?” Jego własna odpowiedź, którą opublikował nieco później, również miała nico ironiczne zabarwienie.

Śmiech i nerwy

Niektórzy popularni maksymaliści BTC i komentatorzy rynku kryptowalut dość szybko przedstawili swoją opinię w tej sprawie. Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy, był jednym z pierwszych, którzy wyłapali ironię – „jeśli dasz nam 10 minut, może uda nam się zhashować odpowiedź”, odnosząc się do 10-minutowego czasu bloku sieci Bitcoina.

Peter McCormack, podcaster, który niedawno przeprowadził wywiad z prezydentem Salwadoru na temat adopcji BTC w tym kraju, zaatakował Muska pytając:

Raoul Pal wyraził w odpowiedzi swój pogląd na temat tego, kim naprawdę są maksymaliści bitcoina:

Dan Held, szef działu rozwoju giełdy Kraken, odpowiedział odniesieniem do ulubionej memowej kryptowaluty Elona Muska – Dogecoina:

Kim jest bitcoinowy maksymalista?

Mówi się, że to rynek niedźwiedzia rodzi bitcoinowych maksymalistów. Ci zaś to wyznawcy Bitcoina, którzy nie wierzą w alternatywne zastosowanie jakiejkolwiek innej kryptowaluty, takiej jak Ethereum, Litecoin itp. Innymi słowy, w kryptowalutowej przestrzeni nie istnieje dla nich nic poza królem kryptowalut.

Trudno ocenić, czy to podejście słuszne czy też nie, lecz na pewno nie bezpodstawne. Jeżeli chciałbyś poznać sylwetki kilku najbardziej znanych bitcoinowych maksymalistów, których tweety odbijają się i odbijały szerokim echem po całym Internecie, koniecznie przeczytaj poniższy wpis:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze