Donald Trump wprowadza własną kolekcję cyfrowych kart NFT

2 032

Trump wprowadza na rynek nową kolekcję cyfrowych kart kolekcjonerskich NFT

Były prezydent USA Donald Trump postanowił zostać gwiazdą kryptowalut i rozpoczął promocję swojej osoby za pomocą NFT. W tym celu wydał własną kolekcję NFT nazwaną kolekcją Donald Trump Digital Trading Card.

Donald Trump zakomunikował Ameryce swój najnowszy pomysł w poście na platformie społecznościowej Truth social, mówiąc, że karty z limitowanej edycji zawierają „niesamowity ART” z życia i kariery byłej gwiazdy telewizji reality. Przy stałej cenie 99 USD za kartę Trump wezwał swoich zwolenników, aby skorzystali z okazji i kupowali karty, dopóki ona trwa.

Według oficjalnej strony internetowej kolekcji każda cyfrowa karta kolekcjonerska jest uważana za rzadki przedmiot kolekcjonerski. Każdy zakup automatycznie wprowadza kupującego do loterii, w której ma szansę wygrać jedną z tysięcy dostępnych nagród, w tym szansę na rozmowę 1 na 1 Zoom lub godzinę gry w golfa z Trumpem.

Istnieje również możliwość otrzymania gwarantowanego biletu na uroczystą kolację z Trumpem w Południowej Florydzie dla każdego, kto kupi 45 cyfrowych kart kolekcjonerskich. Kupujący uważaj jednak, ponieważ Rolling Stone wcześniej informował, że Trump nie honorował wygranych konkursów i spotkań jeden na jednego podczas poprzednich zbiórek pieniędzy.

„Są jak karty baseballowe, ale zbierasz je cyfrowo, na komputerze lub telefonie” – głosi komunikat.

„Wszystko, czego potrzebujesz, to adres e-mail i karta kredytowa, aby zacząć zbierać 1, 10, 20 lub 100. Natychmiast stań się częścią nowej klasy kolekcjonerów”.

Kolekcja zostanie wybita na blockchainie Polygon, w sumie zostanie utworzonych w początkowym stadium kolekcji 45 000 NFT.

„Każda cyfrowa karta kolekcjonerska Trump ma unikalną, wstępnie przypisaną rzadkość. Niektóre będą unikatowe (tj. jedyne na świecie), inne będą limitowane do 2, 5, 7 lub 10 egzemplarzy. Żadna karta Trump Digital Trading Card nie będzie miała więcej niż 20 kopii” – czytamy na stronie internetowej.

Przeczytaj także : Regulacje na rynku kryptowalut – najważniejsze zadanie na 2023 rok w Australii

Zakupów można dokonać za pomocą karty kredytowej lub Wrapped Ether (WETH). Witryna zadbała o podkreślenie faktu, że cyfrowe karty kolekcjonerskie mają być przedmiotami kolekcjonerskimi wyłącznie do indywidualnej przyjemności, a nie do celów inwestycyjnych.

Posiadacze będą mogli sprzedawać swoje NFT bezpośrednio ze znajomymi lub na dowolnym rynku wtórnym, który akceptuje NFT/cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie oparte na Polygonie.

„Przy każdej wtórnej sprzedaży cyfrowej karty kolekcjonerskiej Trumpa będzie pobierana opłata licencyjna w wysokości 10% ceny sprzedaży, która zostanie zwrócona twórcy” – zgodnie z warunkami.

Ciekawy ruch byłego prezydenta przed nowymi wyborami prezydenckimi które ewidentnie ma ochotę wygrać. Kryptowaluty i NFT z pewnością nie przeszkodzą a jednocześnie udowadniają niedowiarkom jak trafnym rozwiązaniem jest nowa technologia w finansowaniu polityków. Blockchaina żaden tajemniczy darczyńca nie oszuka.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze