Donald Trump: kryptowaluty to bardzo niebezpieczna rzecz

2 065

Premiera platformy NFT Melanii Trump nie wpłynęła na to, jak były prezydent USA postrzega kryptowaluty.

Chociaż Donald Trump uważa, że jego żona świetnie poradzi sobie z prowadzeniem platformy NFT, wciąż nie przepada za kryptowalutami, a dodatkowo nazywa je bardzo niebezpieczną rzeczą.

Kryptowaluty to niebezpieczna rzecz

Nie jest tajemnicą, że były prezydent nie należy do zwolenników kryptowalut. W połowie roku informowaliśmy, że Donald Trump uważa bitcoina za scam, a już dwa lata temu Trump oficjalnie poinformował, że nie jest fanem Bitcoina ani innych kryptowalut (zobacz również: Czy Trump może zatrzymać Bitcoina?).

NFT od Melanii Trump

Niecały tydzień temu ogłoszono natomiast uruchomienie platformy NFT Melanii Trump, dzięki której była pierwsza dama chce pozyskać dodatkowe środki na wsparcie inicjatywy Be Best, która pomaga dzieciom.

Niektórzy internauci zastanawiali się wówczas, czy jeżeli Melania Trump wchodzi na rynek NFT, to jest jakakolwiek szansa na to, że jej mąż zmienił swoje podejście do kryptowalut.

Trump nie zmienił zdania w sprawie kryptowalut

Wszelkie wątpliwości rozwiał były prezydent, który 20 grudnia wypowiedział się na temat platformy NFT dla Fox News. Chociaż podkreślił, że jego żona zrobi to świetnie:

„She’s going to do great”.

To jednocześnie dodał, że kryptowaluty są bardzo niebezpieczną rzeczą:

„(…) a very dangerous thing”.

Były prezydent USA dodał również, że nigdy za nimi nie przepadał, ponieważ lubi mieć dolary. Według niego walutą powinien być dolar, więc nigdy nie był dużym fanem kryptowalut. Jednocześnie stają się one coraz większe i większe, a nikt nic z tym nie robi.

„Well, I never loved it, because I like to have the dollar, I think the currency should be the dollar, so I was never a big fan. But it’s building up bigger and bigger, and nobody’s doing anything about it”.

Czy zgadzasz się z byłym prezydentem USA? A może uważasz, że powinien otworzyć się na nowe technologie i aktywa cyfrowe?

Komentarze