Dołki bitcoina | Warto spojrzeć na rynek szerzej?

Dużo mówi się o niebotycznych wzlotach kursu bitcoina i wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy, kiedy nastąpią kolejne. Podczas tego oczekiwania warto zastanowić się nad innym spojrzeniem na sprawę , o którym wielu często zapomina. Chodzi mianowicie o historyczne, miesięczne dołki bitcoina.

Jeżeli prześledzimy miesięczne minima BTC szybko okaże się, że mamy do czynienia ze stabilną akumulacją bitcoina. Wielu uznaje ją za podstawę i fundament, na którym opiera się rynek. Co więcej, jego siła stale rośnie.

Poniższy wykres pokazuje kurs bitcoina, z nałożoną czerwoną linią oznaczającą najniższy punkt w miesiącu. To stała, nieprzerwana krzywa, która uparcie zmierza ku górze.

Miesięczne dołki bitcoina wskazują na silny rynek byka

Jak wyjaśnia Misir Mahmudov, ta stopniowa krzywa wskazuje na stabilną, rosnącą podstawę dla kolejnego wybiegu byków.

„Miesięczne minima Bitcoin 2019 pokazują, jak silny będzie ten byk. To już nie jest kilka miesięcy manii hazardu z 2017 roku. Jest to store of value w trakcie tworzenia. To dopiero początek.”

Śledząc minima bitcoina, usuwamy emocje i szumy oraz redukujemy hałas od krótkoterminowych inwestorów. Zamiast tego obserwujemy stały wzrost rynku.

Co roku dołki bitcoina malują ten sam obraz

Pomniejszmy obraz jeszcze bardziej. W skali roku minima układają się się w podobną, stopniowo rosnącą krzywą. Dyrektor ds. Rozwoju w Kraken, Dan Hedl prześledził ostatnio roczne dołki bitcoin:

Faza akumulacji prawie ukończona

Jak niedawno pisał Josh Rager, BTC jest nadal w fazie akumulacji.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1168893585665789965?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1168893585665789965&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ccn.com%2Fbitcoin-monster-rally-charts%2F

Pokrywa się to z danymi CoinMetrics, które pokazują, że rekordowa liczba adresów bitcoin jest nieruszanych przez długi czas. Nadrzędnym trendem tutaj jest kumulacja i długotrwałe hodowlanie. Innymi słowy, bardzo solidny fundament.

Dane Coin Metrics potwierdzają ponadto, że większość bitcoinów zakupionych powyżej 13 000 $ została już sprzedana. Znów oznacza to, że podstawa cenowa bitcoinów jest teraz znacznie silniejsza i presja na sprzedaż jest mniejsza. To zagadnienie opisywaliśmy szczegółowo w tym artykule:

Większość bitcoinów zakupionych powyżej 13 000 $ została już sprzedana, co oznacza, że presja na sprzedaż z góry jest mniejsza. Tymczasem dochodzi do silnej akumulacji w okolicach dzisiejszej ceny 10 000 $.

„Kapitulacja jest najprawdopodobniej prawie skończona, ponieważ większość monet, które zostały kupione za ponad 13 000 $, została już sprzedana. Stosunkowo duża część własności BTC jest teraz skoncentrowana w przedziale od 3 000 do 12 000 USD, co stanowi zdrowszą bazę.”

patrz: tutaj

Te trzy wykresy pokazują silną i stałą akumulację bitcoin w perspektywie długoterminowej. Analitycy postrzegają go jako oznakę zbierania sił przez rynek. Czy Wy postrzegacie to tak samo?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze