Dogecoin zyskuje dzięki inwestycji Elona Muska

W ciągu ostatnich 24 godzin Dogecoin (DOGE) okazał się jedyną kryptowalutą ze 100 o największej kapitalizacji, której wartość wzrosła o kilkanaście procent. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku wielu poprzednich wzrostów meme coina, obserwatorzy łączą go z Elonem Muskiem.

Tym razem miliarder nie musiał nawet tweetować na temat DOGE. Wystarczyło, że upubliczniono informację o jego inwestycji w akcje Twittera.

Prodogecoinowy Musk zamiast probitcoinowego Dorseya

Chociaż transakcja została przeprowadzona w połowie marca, dopiero wczoraj ujawniono, że Elon Musk kupił 9,2% akcji Twittera. Dzięki temu miliarder został największym udziałowcem firmy. Dla porównania twórca i wieloletni CEO Twittera ma w swoim portfelu 2,3% akcji TWTR. W ubiegłym roku informowaliśmy jednak, że Jack Dorsey zostawia Twittera | Były CEO chce w 100% skupić się na Bitcoinie. Teraz natomiast istotny wpływ na przyszłość spółki będzie miał Musk, który nigdy nie ukrywał swojej wiary w Dogecoina.

Co na temat nowego członka zarządu sądzi twórca Twittera?

Jack Dorsey, który obecnie pracuje między innymi nad nową platformą swapów tbDEX (więcej informacji znajdziesz w artykule: Jack Dorsey publikuje whitepaper tbDEX) i portfelem sprzętowym, który ma być prosty w obsłudze i bezpieczny, wyraził zadowolenie z faktu, że to właśnie Elon Musk został nowym członkiem zarządu Twittera. Bardzo się cieszę, że Elon dołączył do zarządu Twittera! Bardzo troszczy się o nasz świat i to, jaką rolę odgrywa w nim Twitter. Parag (obecny CEO Twittera) i Elon kierują się sercem i stworzą niesamowity zespół.

„I’m really happy Elon is joining the Twitter board! He cares deeply about our world and Twitter’s role in it.

Parag and Elon both lead with their hearts, and they will be an incredible team”.

Dogecoin zyskuje ponad 14%

Obserwowany przez 80,6 miliona internautów miliarder wielokrotnie chwalił publicznie Dogecoina. Nie brakuje więc osób, które wierzą, że za jakiś czas Twitter wprowadzi obsługę DOGE (na przykład jako alternatywę dla funkcji napiwki w BTC na Twitterze).

W chwili pisania artykułu DOGE kosztuje 0,165844 USD, co oznacza 14,4% wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin. Dla porównania kurs BTC wzrósł o 0,2%, a ETH stracił prawie 1%.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze