Dogecoin w amerykańskich bitomatach

Chociaż zainteresowanie memecoinami w ostatnim czasie nieco osłabło, to amerykański operator bitomatów Bitcoin of America wprowadził możliwość handlowania Dogecoinem.

Dzięki temu DOGE będzie dostępny w ponad 1800 bitomatach, które znajdują się w 31 stanach.

Jaka przyszłość czeka memecoiny?

Nie brakuje miliarderów, którzy wciąż wierzą w meme coiny. Najlepszym przykładem są Elon Musk i Cuban: DOGE pełni rolę środka płatniczego lepiej niż jakakolwiek inna kryptowaluta. Niedawno dołączył do nich również Zihni Özdil (więcej informacji znajdziesz w artykule: kolejny milioner promuje meme coiny).

Innego zdania jest natomiast Mike McGlone. Według niego Bitcoin zdominuje 2022 r. (gorzej z meme coinami), ale na meme coinach może dojść do spektakularnych wyprzedaży.

DOGE w bitomatach Bitcoin of America

W oficjalnym komunikacie wydanym przez Bitcoin of America poinformowano, że firma dostrzegła rosnące zainteresowanie Dogecoinem i dlatego dodała go do swojej oferty. Do tej pory bitomaty Bitcoin of America oferowały klientom możliwość kupowania i sprzedawania Bitcoina (BTC), EThereum (ETH) i Litecoina (LTC).

Przy okazji warto przypomnieć, że nowa strona sieci kantorów FlyingAtom znacznie ułatwia korzystanie z bitomatów dostępnych w Polsce. Na stronie można na przykład sprawdzić, ile gotówki znajduje się w najbliższym bitomacie.

Dogecoin (DOGE) znajduje się obecnie na 12 miejscu kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej. Kurs popularnego meme coina wynosi 0,13 USD, co oznacza ponad12% wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin. Pomimo tego osoby, które zainwestowały w kryptowalutę podczas ostatniego ATH (8 maja 2021 r.), wciąż są na minusie. Od tego czasu cena DOGE spadła aż o 81%.

Nawet twórca Dogecoina Billy Markus nie potrafi wyjaśnić, dlaczego cena kryptowaluty wzrosła w ostatnich dniach. Zamieścił jedynie na Twitterze (@BillyM2k) następującą wiadomość: dobra robota Dogecoin, z jakiegoś powodu poszedłeś w górę na księżyc czy coś takiego.

„good job #dogecoin, you went up for some reason

to the moon or whatever”

Co sądzisz o dodaniu DOGE do oferty popularnej sieci bitomatów? Czy społeczność kryptowalut wciąż będzie zainteresowana pierwszym meme coinem?

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze