Dno już było | Fundamenty wzrostów bitcoina w 2019

Znani obserwatorzy i przedsiębiorcy rynku przewidują, że bitcoin posiada solidne fundamenty, aby w przeciągu 2019 roku jego cena nie przebiła poziomu dna 3150 dolarów i poruszała się w kanale 3000-5000 dolarów.

Sun: Bitcoin dotknął już dna

Pomimo spadku o ponad 400 dolarów w ciągu godziny, odnotowanego w niedzielę, BTC pozostaje znacznie powyżej poziomów osiągniętych w połowie grudnia 2018 roku. Pomimo tego pojawiły się komentarze w których argumentowano, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, jakoby bitcoin zbliżył się do dna lub już go dosięgnął. Chociaż twierdzono, że niedźwiedzie są już zmęczone rozlewem krwi, Justin Sun z projektu Tron, niedawno dorzucił w tym względzie swoje trzy grosze.

spedek btc o 400 dolarów

Sun udzielił niedawno wywiadu dla chińskiego Huoxing24 w którym stwierdził, że dno na rynku bitcoina już zostało osiągnięte. Tym samym wysnuł wniosek, jakoby rynek niedźwiedzia miał dobiegać właśnie końca. Sun dodał, że załamanie się BTC do 3 150 USD w dniu 14 grudnia będzie „absolutnym” najniższym cenowym punktem, który flagowa kryptowaluta dotknie najwcześniej w przeciągu „od trzech do pięciu lat”.

Za wcześnie na fanfary

Sun jasno dał do zrozumienia, że ​​nie spodziewa się, że kryptowaluty wejdą, w najbliższej przyszłości, w fazę rajdu wzrostowego. Chiński przedsiębiorca, którego projekt został niedawno nazwany „najgorętszą kryptowalutą” zaznaczył, że spodziewa się, że cena bitcoina będzie „wahać się” między 3000 a 5000 USD przez większą część roku 2019. Co ciekawe, były pracownik Ripple nie jest jedynym, który sformułował w ostatnim czasie tego typu komentarze.

Fred Wilson, współzałożyciel Union Square Ventures, na początku 2019 roku stwierdził na swoim blogu, że w tym roku pojawi się szereg „byczych impulsów i następujących po nich presji sprzedaży”. Jak wyjaśnił, presja na sprzedaż może potencjalnie sprawić, że BTC powtórzy swój dotychczas niski poziom na poziomie 3150 dolarów.

Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital również wielokrotnie komentował ten wątek. Pompliano, były członek zespołu Facebooka i Snapchata uznał, że BTC może zacząć poruszać się w potencjalnym przedziale między 2500 a 4500 $ przez większą część roku 2019.

Dlaczego cena bitcoin będzie rosła w 2019?

Pomimo tych prognoz zwrócono uwagę na szereg czynników, które w dłuższej perspektywie mogą podnieść nastroje i stać się impulsem dla rajdu byków. Podobnie jak wielu innych inwestorów kryptowalut Sun wskazał na 3 istotne, jego zdaniem, powody, dla których bitcoin może odnotować znaczące wzrosty w 2019 roku. Wymienił wzrost DApps, powszechne zastosowanie i adopcję sieci Lightning Network oraz wprowadzenie kryptowaluty w sieci BitTorrent.

Jakie są Wasze odczucia odnośnie prognoz ceny bitcoina i jego fundamentów na 2019 rok? Zapraszam do komentowania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x