BitTorrent | Blockchain w protokole współdzielenia plików

1 019
Popularna platforma wymiany plików peer-to-peer BitTorrent ogłosiła, że ​​stworzy własną kryptowalutę za pomocą sieci Tron.  Za pomocą nowy tokena opłacimy dostęp do większych prędkości pobierania plików.

Blockchain w BitTorrent

Blockchain w BitTorrent jest już faktem. Były dyrektor generalny spółki, Rogelio Choy zdecydował się rozstać z firmą. Odejście nastąpiło zaledwie sześć miesięcy po tym, jak założyciel Tronu Justin Sun przejął firmę spekulując, że Choy nie zgodził się z nowym podejściem BitTorrenta do technologii blockchain.

Justin Sun skomentował decyzję o uruchomieniu tokenu dla użytkowników uTorrent w poście na blogu:

Token BitTorrent jest pierwszym z serii kroków wspierających zdecentralizowany Internet … Za jednym zamachem klient BitTorrent może wprowadzić blockchain do setek milionów użytkowników na całym świecie. Da również szansę nowej generacji twórców treści skorzystać z narzędzi do dystrybucji ich zawartości bezpośrednio do innych w sieci. „

Udostępnianie i współdzielenie plików dzięki blockchain

W poście Sun’ a czytamy również, że token będzie najpierw dostępny dla inwestorów spoza Stanów Zjednoczonych, za pośrednictwem wyznaczonej platformy sprzedaży – Binance Launchpad. Token otrzymał prostą nazwę – BitTorrent Token. Jego symbol to BTT.

Whitepaper BTT stwierdza, że ​​zostanie utworzonych 990 miliardów BTT. Będzie on zgodny ze specyfikacją TRC-10 (podobnie jak bardziej popularne tokeny ERC-20 utworzone za pomocą sieci Ethereum).

TRX i Atlas

Zarząd firmy podjął zatem decyzję o skupieniu się na kryptowalutach. Według raportu w „Variety”, miała miejsce rozmowa z anonimowym pracownikiem firmy, która stwierdził, że ​​nie było zgody co do kierunku, w jakim BitTorrent będzie dalej podążał.

Decyzja BitTorrenta o uruchomieniu BTT nadeszła kilka miesięcy po ogłoszeniu przez firmę utworzenia Projektu Atlas. Głównym pomysłem na rozwój jest zachęcenie użytkowników platformy do dalszego udostępniania plików po ich pobraniu. W modelu projektu Atlas, użytkownicy będą nagradzani w zamian za zachowanie plików do pobrania przez innych. Rzecz jasna, nagroda to odpowiednia ilość BTT.

Co sądziecie na temat takiej strategii rozwoju ButTorrent? Czy TRON, w tym przypadku, to dobry wybór? Zapraszam do komentowania.

Komentarze