Discord OpenSea został zhakowany

1 191

Discord powiązany z największą giełdą NFT OpenSea został zhakowany. Przestępcy podszyli się pod przedstawiciela zespołu i zamieścili wiadomość z linkiem do niebezpiecznej strony.

W tym przypadku oszuści próbowali wykorzystać ogromne zainteresowanie mintami NFT popularnych kolekcji i obiecywali użytkownikom szansę na zdobycie darmowych tokenów.

Współpraca pomiędzy OpenSea i YouTube, która nigdy nie miała miejsca

W zamieszczonym dzisiaj komunikacie, który przestępcy zamieścili na oficjalnym kanale Discord platformy OpenSea, powołano się na współpracę z YouTube:

Nawiązaliśmy współpracę z YouTube, aby wprowadzić ich społeczność do świata NFT. Wypuszczamy przepustkę, która pozwoli posiadaczom wybić za darmo NFT oraz zapewni inne korzyści.

„We have partnered with YouTube to bring their community into the NFT Space, and we’re releasing a mint pass with them that will allow holders to mint their project for free along with getting other insane utilities for being a holder of it”.

Niedawna wojna o gaz: historyczny mint działek BAYC nie tylko przyczyniła się do przeciążenia sieci Ethereum, ale też naraziła wiele osób na duże koszty (należy jednak zauważyć, że twórcy projektu zobowiązali się do zwrócenia kosztów gazu). Nic więc dziwnego, że wielu kolekcjonerów niewymienialnych tokenów mogło się skusić na możliwość zdobycia darmowych NFT, szczególnie że za jego wypuszczenie rzekomo miały odpowiadać dwie popularne firmy.

Oszuści dodatkowo zachęcali do kliknięcia tym, że użytkownicy, którzy nie skorzystają z szansy na zdobycie darmowych NFT, będą musieli je później odkupić z rynku wtórnego na OpenSea.

Jesteście w stanie zdobyć szansę na mint całkowicie za darmo. Będzie ich tylko kilka, a gdy się skończą, szansa się nie powtórzy. Trzeba będzie je kupić na rynku OpenSea. Gratulacje dla tych, którym się uda.

„You are able to get this mint pass below for 100% free. There will only be of these however, once they are gone they won’t be coming back and you will have to purchase off the Opensea marketplace. Congratulations to those who get one”.

Nie jest to pierwsze włamanie na Discord marki związanej z NFT. W ostatnim czasie hakerzy włamali się między innymi na profil powiązany z Bored Ape Yacht Club.

Może Cię zainteresować:

Komentarze