Czy w ciągu dwóch lat Ethereum osiągnie szczyt?

12 958

Założyciel Cardano (a także współtwórca Ethereum) Charles Hoskinson przewiduje, że w najbliższym czasie Ethereum będzie rosnąć aż do osiągnięcia szczytu, co ma się wydarzyć w ciągu dwóch lat.

Według Hoskinsona szczyt Ethereum będzie miał miejsce pod koniec przyszłego roku lub na początku 2023 r.

Twórca Cardano wykorzystuje zainteresowanie Ethereum

Aktualizacja sieci Ethereum, o której wspominaliśmy w artykule: Założenia aktualizacji London na Ethereum wejdą w życie na wysokości bloku 12 965 000 przyczyniła się do zwiększenia zainteresowania drugą co do wielkości kryptowalutą. Dodatkowo spalanie dużych ilości ETH, co od momentu wdrożenia aktualizacji ma miejsce każdego dnia, może z czasem doprowadzić do tego, że liczba spalanych przewyższy liczbę wydobywanych ETH (osoby zainteresowane przebiegiem procesu spalania odsyłamy do artykułu Gdzie sprawdzić ilość spalonych ETH?).

Wywiad z Charlesem Hoskinsonem dla Bloomberga

Charles Hoskinson, który nie tylko miał wkład w stworzenie Ethereum (ETH), ale również stworzył kryptowalutę Cardano (ADA), którą często określa się jako „zabójcę Ethereum” (zobacz również: Cardano – opis kryptowaluty), udzielił wczoraj wywiadu dla Bloomberga. W związku z obecną sytuacją na rynku nie mogło zabraknąć tematów związanych z Ethereum. Na pytanie:

Co aktualnie sądzisz na temat Ethereum?

Założyciel Cardano pochwalił to, jak obecnie funkcjonuje sieć oraz Vitalika Buterina, który do tej pory pozostaje liderem projektu. Następnie powiedział, że jeżeli miałby zgadywać, przy obecnym tempie prac Ethereum osiągnie szczyt przed końcem 2022 roku lub na początku 2023.

Cardano nie pozostaje w tyle

Udane wdrożenie niedawnej poprawki w sieci Ethereum to wydarzenie, które miało duży wpływ na branże kryptowalut. Trzeba jednak przyznać, że Cardano również może pochwalić się licznymi sukcesami. Już jakiś czas temu opisywaliśmy Cardano w TOP 3 kryptowalut o największej kapitalizacji (aktualnie kryptowaluta spadła na piąte miejsce, jednak wciąż jest to świetny wynik). Dodatkowo sieć Cardano zostanie wykorzystana w projekcie realizowanym dla rządu Etiopii oraz sąsiednich krajów, dzięki czemu zyska miliony nowych użytkowników.

Komentarze