Założenia aktualizacji London na Ethereum wejdą w życie na wysokości bloku 12 965 000

Zgodnie z informacją dostępną na Ethereum.org, aktualizacja Ethereum o nazwie London ma zostać aktywowana w czwartek, 05-08-21 r.. „Aktualizacja London ma zostać uruchomiona na Ethereum w sierpniu 2021 r., w bloku 12 965 000. Wprowadzi EIP-1559, który zreformuje rynek opłat transakcyjnych, wraz ze zmianami w sposobie obsługi refundacji gasu […]”.

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji zegar wskazuje następujące dane:

źródło: etherscan

EIP-1559 wpłynie bezpośrednio na sposób obsługi opłat transakcyjnych przez sieć. W przyszłości każda transakcja zmniejszy opłatę podstawową, zmniejszając w ten sposób podaż aktywów w obiegu i dając użytkownikom możliwość dołączenia napiwku, aby zachęcić do szybszych potwierdzeń proporcjonalnie do zapotrzebowania sieci. Fork London wprowadzi również inne EIP, takie jak EIP-3541.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

Użytkownik Twittera korpi zwrócił uwagę na kilka istotnych punktów dotyczących EIP-1559:

„To, czym wszyscy są najbardziej podekscytowani, to spalanie $ETH”, napisał korpi w wątku na Twitterze, w którym omówił wiele innych punktów dotyczących aktualizacji Ethereum.

„Po EIP-1559 część opłaty transakcyjnej jest spalana i usuwana z obiegu. Nie oznacza to jednak, że ETH natychmiast staje się aktywem deflacyjnym. Aby tak się stało, liczba spalonych ETH musi być wyższa niż ETH wydanych w nagrodach blokowych.”

Hard fork Ethereum jest częścią projektu Ethereum 2.0 – która ostatecznie zmieni algorytm konsensusu sieci z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS).

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze