Czy kwiecień przyniesie wzrosty na Bitcoinie?

3 427

Analitycy wciąż nie tracą optymizmu i uważają, że w kwietniu na wykresie Bitcoina ponownie zagości zieleń.

W dodatku BTC umacnia swoją pozycję i staje się coraz bardziej odporny na wpływ niekorzystnych czynników.

Bitcoin wychodzi zwycięsko z kryzysowych sytuacji

W ostatnim czasie nie brakowało trudnych sytuacji, które mogły na długo pogrzebać marzenia o nowym ATH na Bitcoinie. Najlepszym przykładem jest atak Rosji na Ukrainę, który mógł doprowadzić do tego, inwestorzy zaczną się masowo wycofywać z ryzykownego aktywa cyfrowego. Tak się jednak nie stało, a w pewnym momencie odnotowano nawet kilkunastoprocentowe wzrosty krypto przez strach Rosjan uciekających z giełd. Nawet ostatnie obawy o zablokowanie przez Unię Europejską metody proof-of-work nie miały większego wpływu na kurs najważniejszej kryptowaluty. Ostatecznie okazało się, że Parlament Europejski przeciwny zakazowi PoW.

Kwietniowe ATH z ubiegłego roku

W ubiegłym roku kwiecień okazał się bardzo dobrym miesiącem dla Bitcoina. To właśnie wtedy doszło do ustanowienia nowego rekordu ceny: 64 863 USD, który udało się pobić dopiero pod koniec roku.

Zielony kwiecień dla Bitcoina

Zamknięcie poprzedniego miesiąca na poziomie 45 517 dolarów oznaczało kilkuprocentowy spadek w stosunku do poprzednich dni. Jeżeli jednak spojrzy się na ostatnie 7 dni, kurs wzrósł o 3,8% (zobacz również: Szykuje się najwyższe tygodniowe zamknięcie od początku 2022).

Wspomniany spadek nie przekreślił popularnego modelu S2F. Chociaż aktualny kurs nie pokrywa się z tym prognozowanym, to w przeszłości występowały już większe rozbieżności. Popularny analityk PlanB uważa, że przy obecnej cenie można mówić o 55% zniżce na Bitcoinie. Podkreśla jednak, że przed kolejnym halvingiem kurs może zarówno wzrosnąć, jak i spaść.

„Bitcoin is at a 55% discount right now”

Inny analityk Kevin Svenson uważa natomiast, że w obecnej sytuacji kurs Bitcoina notowany jest w strefie wybicia, co może prowadzić do dalszych wzrostów. Prognoza zostanie jednak unieważniona, jeżeli BTC nie utrzyma wsparcia na poziomie 44 000 USD.

Co sądzisz na temat szansy na kwietniowe wzrosty? Czy w najbliższych tygodniach może dojść do nowego ATH?

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze