Czy John McAfee naprawdę nie żyje ?

Wszystko jest możliwe” — była żona Johna McAfee odpowiada na sygnały o sfingowanej śmierci milionera i celebryty świata kryptowalutowego

„Życie Johna McAfee było owiane kontrowersją i wydaje się, że jego śmierć również jest owiana kontrowersją” – powiedziała Janice McAfee.

Była żona krypto ewangelisty i programisty komputerowego Johna McAfee odpowiedziała na twierdzenie jego byłej dziewczyny, że sfingował swoją śmierć i obecnie się ukrywa.

John McAfee zmarł w hiszpańskiej celi więziennej w czerwcu 2021 r. w oczekiwaniu na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych pod zarzutem niezłożenia zeznań podatkowych w latach 2014-2018 i niezgłoszenia dochodów związanych z forsowaniem projektów kryptograficznych i prac konsultingowych. Miał 75 lat, kiedy odszedł, a wiele osób w przestrzeni kryptograficznej i poza nią szybko rozwinęło teorie spiskowe dotyczące jego zatrzymania i śmierci.

W filmie dokumentalnym Netflix o życiu i śmierci McAfee, wydanym w środę, zatytułowanym Running with the Devil: The Wild World of John McAfee, była dziewczyna, Samantha Herrera, twierdziła, że ​​otrzymała telefon od programisty dwa tygodnie po jego śmierci:

„Dostałam telefon z Teksasu. „To ja, John, opłaciłem ludzi, żeby mówili, że nie żyję, ale nie jestem martwy. Jesteś dopiero trzecią osobą na tym świecie, która wie, że wciąż żyję’. A potem poprosił mnie, żebym uciekła razem z nim”.

Herrera nie podała dalszych szczegółów w dokumencie, ale jej twierdzenia nie mogą być obecnie niezależnie potwierdzone. Urzędnicy w Hiszpanii trzymali McAfee od października 2020 roku, ale nadal był przedmiotem wielu zarzutów w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Sam McAfee zasugerował, że może być celem władz USA, umieszczając zdjęcie tatuażu na swoim koncie na Twitterze w listopadzie 2019 roku, twierdząc, że:

„Jeśli sam popełnię samobójstwo to znaczy, że zostałem walnięty. Nie zrobię tego.”

W oświadczeniu dla Cointelegraph Janice McAfee powiedziała, że ​​nie traktuje poważnie twierdzeń zawartych w dokumencie:

„Mówimy o Johnie McAfee, więc wszystko jest możliwe, ale prawdopodobieństwo, że jest w Teksasie i tak jako to zostało pokazane światu w filmie dokumentalnym Netflix, jest mało prawdopodobne. Teksas to wspaniałe miejsce, ale John był przetrzymywany w hiszpańskim więzieniu z powodu sfingowanych zarzutów przeciwko niemu z IRS i SEC, więc wątpię, czy wybrałby ukrywanie się w Ameryce.

„Życie Johna McAfee było owiane kontrowersją i dobrze, że jego śmierć również jest owiana kontrowersją” – dodała Janice McAfee.

McAfee, którego firma programistyczna była odpowiedzialna za dobrze znany program antywirusowy noszący jego imię, często pojawiał się na pierwszych stronach gazet w przestrzeni kryptograficznej i mediach głównego nurtu. W lipcu 2017 r. powiedział, że cena Bitcoina (BTC) osiągnie 500 000 USD do 2020 r., twierdząc, że „zje swojego penisa w telewizji krajowej”, jeśli prognoza się nie sprawdzi. Ostatecznie nie dotrzymał słolwa, a później powiedział, że cena aktywów kryptograficznych osiągnie 1 milion dolarów do 2021 roku.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła skargę przeciwko McAfee i jego współpracownikowi Jimmy’emu Gale Watsonowi Jr. w październiku 2020 r. za rzekome promowanie początkowego programu sprzedaży monet. Sąd Okręgowy dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku uznał następnie Watsona za winnego, nakładając łączną grzywnę w wysokości około 375 000 USD. SEC później oddalił wszystkie roszczenia wobec McAfee w wyniku jego śmierci.

Podczas pobytu w więzieniu od października 2020 r. do śmierci w czerwcu 2021 r. McAfee regularnie publikował aktualizacje ze swojego konta na Twitterze, początkowo mówiąc, że jest „zadowolony” ze swojej sytuacji i ma przyjaciół w więzieniu, opisując warunki jego uwięzienia i utratę jego kryptowaluty. Janice McAfee nadal publikuje powiązane artykuły i retweety do 1,1 miliona obserwujących swojego byłego męża.

Czy to wszystko jest możliwe ?

Odpowiedź jest jak najbardziej pozytywna. Wielu bogatych ludzi próbuje często z pozytywnym skutkiem pozwolić na to aby system zapomniał o nich. I oto tutaj chodzi. Kupno aktu zgonu jest dość łatwe w wielu miejscach na świecie. Od dawna mówiło się o Albanii (mamy tam naszą, polską sprawę) i Turcji.

Niektórzy oficjele nie chcieli uwierzyć w śmierć miliardera Jana Kulczyka w podrzędnym wiedeńskim szpitalu.

Uśmiercanie tożsamości często jest związane z działalnością różnorakich agencji rządowych. I one mając swoje interesy i zobowiązania często w tym pomagają. Wszystkim jest na rękę.

Dodatkowo do rzekomo sfingowanej śmierci Johna McAfee dochodzą teorie o udziale w powstaniu Bitcoina agencji rządu USA. I należy pamiętać, że był on pomysładawcą powszechnie użytkowanego progamu antywirusowego. A takie programy w łatwy sposób mogą stać się oprogramowaniem szpiegującym użytkownika. I nagle można układać porozrzucane puzzle 🙂

Jednak takie dywagacje to trochę strata czasu bo jeśli ktoś pomógł mu uśmiercić tożsamość to nigdy nie pozwoli na jego powrót. Umarł to umarł. A dla nas ważna była jego tożsamość a nie prawda. Nigdy jej nie poznamy.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://cointelegraph.com/news/anything-is-possible-john-mcafee-s-wife-responds-to-faked-death-claims

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx