Fundacja Uniswap staje się rzeczywistością

8 098

Fundacja Uniswap staje się rzeczywistością – 86 milionów głosów „za”

Fundacja ma na celu usprawnienie programu grantowego Uniswap i „ożywienie zarządzania”.

Plan o wartości 74 milionów dolarów, opracowany przez dwóch byłych dyrektorów Uniswap Lab, dotyczący nowej Fundacji Uniswap właśnie stał się rzeczywistością po tym, jak ich propozycja otrzymała ponad 99% głosów od posiadaczy Uniswap (UNI).

Zgodnie z początkową propozycją fundacja ma na celu usprawnienie programu dotacji Uniswap (UPG) i zmniejszenie tarcia w systemie zarządzania protokołem.

Były dyrektor Uniswap Labs, Devin Walsh, obecnie pełniący funkcję dyrektora wykonawczego UF, podzielił się wynikami w środowym tweecie, zauważając, że propozycja utworzenia fundacji „przeszła ostateczne głosowanie!”

https://twitter.com/devinawalsh/status/1562496359823196160?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed

Według strony internetowej Uniswap, fundacja odebrała ponad 86 milionów, czyli 99% wszystkich głosów za propozycją, przy zaledwie 770 głosach przeciw. Głosy za przyszły pomimo tego, że początkowa propozycja spotkała się z mieszaną reakcją społeczności, gdy została po raz pierwszy ogłoszona 5 sierpnia.

Okres głosowania rozpoczął się 17 sierpnia i zakończył w środę o godzinie 14:19 GMT +10. Głosowania przeprowadzono w aplikacji Uniswap, a wyborcy musieli posiadać UNI, aby móc głosować. Aby głosowanie przeszło, trzeba było oddać minimum 40 milionów głosów na rzecz UF.

Walsh powiedział, że UF już „chodzi po ziemi” na swoich głównych priorytetach, w tym przeprowadzając rozmowy kwalifikacyjne z „utalentowanymi, wyznającymi wartości kandydatami”, aby dołączyć ich do zespołu, zwiększając skalę UPG i „ożywiając zarządzanie”.

Według tablicy ogłoszeń Fundacji Uniswap pracownicy, których chcą zatrudnić, obejmują kierownika społeczności, kierownika ds. partnerstwa, kierownika ds. zarządzania, analityka grantów i kierowników, kierowników ds. komunikacji i finansów, a także kierowników ds. relacji z programistami i protokołów.

Zdecentralizowany czy nie?

Pomimo głosów oddanych na korzyść UF, niektórzy na Twitterze kwestionowali, jak dużą kontrolę ma społeczność nad decyzjami Uniswap.

Ambasador społeczności Chainlink, ChainLinkGod, który ma 150 200 obserwujących na Twitterze, stwierdził, że zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO) Uniswap powinna „określać sposób wykorzystania zebranych funduszy”, a nie scentralizowaną fundację.

Inny członek społeczności zasugerował, że wynikiem głosowania był „bieg wielorybów”, przy czym 20 najlepszych adresów głosowało z 81,57 milionami, czyli 99,7% tokenami, używanymi do głosowania we wniosku.

Walsh, wraz z obecnym szefem operacyjnym Ken Ng, planuje zbudować zespół składający się z 12 osób i zażądał 74 milionów dolarów od skarbca Uniswap DAO, który obecnie posiada ponad 3 miliardy dolarów UNI.

Z 74 milionów dolarów UF planuje wydzielić 60 milionów dolarów na Uniswap Grant Program (UGP), a pozostałe 14 milionów na pokrycie budżetu operacyjnego.

Uniswap to największa na świecie zdecentralizowana giełda (DEX) pod względem wolumenu obrotu. Od momentu powstania Uniswap w listopadzie 2018 r. protokół obsługuje ponad 1 bilion dolarów w skumulowanym wolumenie, a jego dzienny wolumen często konkuruje z scentralizowaną giełdą Coinbase.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://cointelegraph.com/news/it-s-a-go-uniswap-foundation-becomes-reality-after-86m-votes-in-favor

Może Cię zainteresuje:

Komentarze