Akcje mogą mieć „niewielkie ożywienie” przed nowymi dołkami, jednak Etherum to „najcenniejszy zasób na świecie”

11 635

Akcje mogą „niewielkie ożywienie” przed nowymi dołkami – Phil Streible

Etherum to „najcenniejszy zasób na świecie”, a teraz to tylko gra na przeczekanie – Ether Capital CEO

Jeśli Rezerwa Federalna będzie nadal podnosić stopy procentowe i zacieśniać politykę pieniężną, amerykańskie akcje spadną do nowych minimów, powiedział Phil Streible, główny strateg rynkowy w Blue Line Futures.

„Wierzę, że akcje amerykańskie odnotują niewielką poprawę” – powiedział.

„Sądzę jednak, że dołków prawdopodobnie jeszcze nie było, zwłaszcza jeśli ceny energii pozostają wysokie i… Fed walczy z inflacją w 2023 r.”

Akcje radziły sobie w tym roku słabo, a S&P spadł o 12 procent od początku roku, pomimo 7-procentowego wzrostu w ciągu ostatniego miesiąca.

Uczestnicy rynku oczekują piątkowego przemówienia przewodniczącego Fed Jerome’a ​​Powella w Jackson Hole Symposium. Przemówienie Powella zostanie potraktowane jako wskaźnik tego, jak Fed postrzega postępy w polityce pieniężnej.

Streible powiedział, że będzie obserwował, czy Powell sygnalizuje jastrzębiość, używając słów kluczowych, takich jak „ostrożny” lub „zależność od danych”. Jeśli jednak prezes Fed powie „obserwujemy gospodarkę”, to Powell może „być nieco gołębim tonem, a to może przyspieszyć aktywa ryzykowne”.

Streible rozmawiał z Davidem Lin, producentem w Kitco News.

Złoto i inflacja

Złoto wzrosło w czwartek o 0,58 procent, najwyraźniej nie reagując na oczekiwanie na przemówienie Powella w Jackson Hole. Obecna cena spot wynosi 1,771 USD.

„Cena złota 1800 USD jest zdecydowanie krytycznym poziomem” – powiedział Streible.

„Mam cel na koniec roku w wysokości 1950 USD, ale opiera się on na wielu różnych rzeczach [takich jak] zwrotny przez Fed… powiedziałbym, że mam kilka tanich opcji kupna na plus”.

Złoto reaguje na ujemne realne stopy procentowe lub stopy nominalne minus inflacja. Jeśli inflacja znacznie wzrośnie, cena złota może wzrosnąć jeszcze bardziej.

Etherum to „najcenniejszy zasób na świecie”, a sytuacja obecna to tylko gra na przeczekanie – Ether Capital CEO

Ponieważ przestrzeń kryptograficzna skupia się na połączeniu Etherum, które będzie miało miejsce zaledwie za trzy tygodnie, wielu patrzy na długoterminowy obraz inwestycji, a dla niektórych Etherum staje się największym aktywem.

„Widzę to jako najcenniejszy zasób na świecie. Teraz jest to tylko gra na czekanie i obserwowanie, jak wszystko toczy się w czasie, aż osiągnie ten cel” – powiedział, dyrektor generalny Ether Capital, Brian Mosoff.

Za sentymentem Mosoffa kryje się kilka kluczowych elementów. Obejmują one potencjał Etherum jako sieci, jego możliwości tyczenia po połączeniu z protokołem proof-of-stake oraz jego wydajność.

Co wyróżnia Etherum?

Po początkowym podekscytowaniu branży kryptograficznej związanej z Bitcoinem, Etherum zmieniło zasady gry, opisał Mosoff.

„Ekscytującą rzeczą w Etherum jest dla mnie to, że może uchwycić całą tę aktywność gospodarczą w pojedynczej warstwie” – powiedział.

„Bitcoin to globalna warstwa rozliczeniowa dla pojedynczego zasobu Bitcoina, ale Etherum to globalna warstwa rozliczeniowa dla dowolnego zasobu lub zestawów aktywów” – powiedział.

Niezależnie od tego, czy służy jako warstwa rozliczeniowa dla bardziej natywnych działań kryptograficznych, takich jak metaverse, NFT lub DeFi, czy jest używana do rozliczania stablecoinów. Mosoff stwierdził, że może nawet zastosować tokenizację dolarów, jenów lub euro i wykorzystać jako warstwę rozliczeniową między centrami danych, całkowicie pozbywając się sieci SWIFT.

„To o rząd wielkości poprawa w stosunku do tego, czym może być blockchain” – zauważył.

To jest tylko kwestią czasu, zanim wszystkie te nowe ekonomiczne możliwości zostaną zbudowane online w sieci Etherum.

„Ubezpieczenia w sieci, bardziej przejrzyste pożyczki lub jakiś mechanizm ochrony prywatności wbudowany w warstwę 2. Jest tak wiele rzeczy, które zostaną zbudowane w tej przestrzeni. A to wydarzy się w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat” – powiedział.

„Jest to globalny ruch, w jaki sposób można zaprogramować wszelkiego rodzaju działania gospodarcze i umożliwić społecznościom posiadanie oddolnych zdolności do budowania narzędzi i sposobów interakcji, których nie można w tradycyjnym systemie finansowym”.

Mosoff zwrócił uwagę, że Ether Capital zainwestował większość swojego bilansu w Ether jako kluczowy składnik aktywów strategicznych i instrument generujący zyski.

„Nazywamy to atutem typu raz na pokolenie. Całkowicie to kupiliśmy i nadal wierzymy, że przewyższy wiele innych branż. Jeszcze nie zarysowaliśmy powierzchni” – stwierdził.

Scalanie

Wszystkie oczy zwrócone są na Merge, które ma się odbyć 15 września, pomimo niedawno odkrytych błędów w aktualizacjach scalania mainnetu.

Połączenie spowoduje przejście Etherum do bardziej energooszczędnego protokołu weryfikacji stawki z energochłonnego protokołu weryfikacji stawki. Zużycie energii po połączeniu spadnie o 99,9%, a emisja nowych tokenów ETH zostanie zmniejszona o około 90%.

Dzięki protokołowi proof-of-stake, górnicy nie są już potrzebni. Zamiast tego ludzie stawialiby swoje monety jako walidatory i sprawdzali nowe transakcje przed dodaniem ich do łańcucha bloków. Osoby zostaną wybrane na podstawie liczby postawionych tokenów, które mają, i zostaną nagrodzone Etherem (ETH) przez sieć.

„To zmieni nieproduktywny towar w instrument generujący plony” – zauważył Mosoff.

„Bitcoin nie jest produktywny. Po prostu jest. Możesz go trzymać. Możesz go użyć jako narzędzia do osiągnięcia czegoś, uzyskania większej samodzielności i możliwości przenoszenia aktywów między jurysdykcjami. Ale nie możesz wygenerować zysk bez powierzenia go stronie trzeciej lub handlu nim. A Etherum stanie się obligacją z protokołem. Teraz będziesz mógł postawić ten ETH, który jest faktycznie stopą wolną od ryzyka.

Według niektórych analityków po fuzji, postawienie ETH może przynieść od 8% do 12%.

To wielka sprawa dla inwestorów instytucjonalnych, którzy interesują się kryptowalutami i chcą utrzymać swoje mandaty ESG. Istnieje jednak kilka krótkoterminowych zagrożeń związanych ze scalaniem, w tym potencjalne rozwidlenie dowodu pracy, opóźnienia lub błędy.

Dla Mosoffa dokładna data scalenia jest mniej ważna.

„Musi się to wydarzyć, gdy programiści będą się z tym dobrze czuć. Nie można mieć usterek. To nie jest stopniowanie w Merge przez okres trzech miesięcy. To jest zmiana jednego bloku. Stawka jest bardzo wysoka. „

Mosoff radzi nowym inwestorom, aby nie dawali się zbytnio wciągnąć w zawirowania konkretnych 24-godzinnych lub siedmiodniowych ruchów cen.

Potencjałem Etherum jest bycie tą warstwą osadniczą dla całej światowej działalności gospodarczej. A to jest warte znacznie więcej niż tylko wycena kapitalizacji rynkowej jednej dużej firmy technologicznej, podkreślił Mosoff.

„Więc kiedy ludzie mówią, że Etherum może być aktywem o wartości 2 bilionów dolarów, co byłoby dziesięciokrotnością tego, w którym jest dzisiaj. Dla mnie wydaje mi się, że nie rozumiem wykładniczej części krzywej i jak może wyglądać wzrost Etherum. Etherum stara się być ta zaufana warstwa Internetu i tak wiele działań będzie do niej podłączonych w celu zapewnienia bezpieczeństwa i potwierdzenia innym uczestnikom. To biliony dolarów. Trudno nam sobie wyobrazić, jak cenna może być”.

To może trwać 20 lat, ale dlatego jest to gra, która czeka, podczas gdy społeczność buduje i rozwija się, dodał Mosoff.

Przeszkody regulacyjne

Według Mosoffa jedną potencjalną przeszkodą w rozwoju Etherum i kryptowalut byłby poważny nadzór regulacyjny, który mógłby zniechęcić do eksperymentów.

„Toczy się nierówna walka regulacyjna między tym, jak bardzo możesz kontrolować te aktywa. Czy kończy się biurokracja w przestrzeni?”

„Czy myślisz, że gdyby internet został wynaleziony dzisiaj, ewoluowałby w ten sam sposób? Tak otwarty i bez zezwoleń, jak się stał. Nie sądzę, żeby tak się stało. Myślę, że rządy chciałyby większej kontroli , a sprawy ułożyłyby się bliżej doświadczenia internetowego w Chinach lub w Rosji. I to byłby internet, który mielibyśmy” – powiedział.

„Nacisk w krypto jest z pewnością kładziony na regulacje i przestrzeganie zgodności, a cokolwiek stanie się z technologią i innowacją, będzie musiało zostać rozwiązane przez samą branżę kryptograficzną”.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://www.kitco.com/news/2022-08-24/Ethereum-is-the-most-valuable-asset-in-the-world-and

Może Cię zainteresuje:

Komentarze