Czy Chiny zmienią swoje stanowisko wobec Bitcoina?

2 995

Wielokrotne chińskie bany Bitcoina, które wpływały na kursy kryptowalut, doprowadziły w tym roku do ostatecznego zakazu wydobycia i obrotu kryptowalutami.

Może się jednak okazać, że chińskie władze zmienią swoje nastawienie do Bitcoina. Na razie planują zbadać nastroje panujące wśród chińskich obywateli.

Badanie opinii publicznej w związku z zakazaniem Bitcoina

Chińska Państwowa Agencja Planowania chce przeprowadzenia badanie opinii publicznej w związku z zakazaniem wydobycia i obrotu kryptowalutami. Może to oznaczać, że z czasem rząd zmieni swoje stanowisko wobec kryptowalut.

Decyzję chińskiego rządu związaną z niedawnym całkowitym zakazem kryptowalut krytykowało wielu specjalistów, którzy argumentowali to przede wszystkim tym, że Chiny bezpowrotnie utracą mocną pozycję w niezwykle przyszłościowej branży. Co ciekawe wychodzi na to, że dopiero teraz zaczyna to do nich docierać. Przy okazji wezwania do przeprowadzenia badania opinii publicznej zamieszczono również informację, że Stany Zjednoczone przejęły po Chinach pozycję lidera w kwestii wydobycia kryptowalut (zobacz również: dominacja USA w globalnym hash rate).

Chiński zakaz kryptowalut jest korzystny dla rynku

Z drugiej strony pomimo chwilowych spadków kursów, z jakimi wiązały się wszystkie chińskie bany bitcoina, wprowadzenie całkowitego zakazu można uznać za korzystne dla rynku. Górnicy, którzy do tej pory prowadzili działalność Chinach, szybko przenieśli się do innych krajów, co przełożyło się przywrócenie wcześniejszych wartości hash rate.

Ostateczny zakaz, który został wprowadzony w tym roku, sprawił, że negatywne wiadomości z Chin związane z kryptowalutami przestały oddziaływać na rynek.

Co się stanie z kryptowalutami, jeżeli Chiny zdejmą zakaz?

Zakładając jednak, że chiński rząd zdecydowałby się na zdjęcie zakazu związanego z kryptowalutami, mogłoby to zadziałać jako paliwo do dalszych wzrostów podczas obecnej hossy.

Chińczycy mogą wypowiedzieć się na temat zakazu kryptowalut

Osoby, które chciałyby wypowiedzieć się na temat wprowadzonego zakazu, mogą to zrobić w okresie pomiędzy 21 października a 21 listopada. W tym celu mogą skorzystać między innymi z dedykowanej strony internetowej, wiadomości e-mail lub tradycyjnej poczty.

Co sądzisz o wspomnianym badaniu? Czy istnieje szansa, że Chiny zmienią swoje stanowisko wobec kryptowalut?

Komentarze