Crypto com zostaje oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze

FIFA, Międzynarodowa Organizacja Piłkarska, organ zarządzający wieloma dużymi turniejami piłkarskimi, ogłosił, że giełda kryptowalut Crypto com będzie oficjalnym sponsorem kolejnych Mistrzostw Świata w Katarze.

Chociaż handel kryptowalutami jest w Katarze od 2018 roku nielegalny, firma Crypto com, która prowadzi giełdę walut cyfrowych będzie miała szansę dotarcia do wielomiliardowej rzeszy potencjalnych klientów i kibiców piłki nożnej. Popularność piłki nożnej na świecie gwarantuje wielkie zainteresowanie wielkim świętem tej dyscypliny.

W środowym ogłoszeniu stowarzyszenie poinformowało, że marka Crypto com pojawi się zarówno na stadionach, jak i poza nimi, podczas Mistrzostw Świata FIFA w Katarze 2022, które mają się rozpocząć w listopadzie. Giełda kryptograficzna zapewni swoim użytkownikom możliwość uczestniczenia w meczach i wygrywania oficjalnych produktów w ramach sponsoringu.

Według dyrektora handlowego FIFA, Kay Madati, umowa pomoże rozwijać handel na platformie sponsora „na skalę globalną”.

W listopadzie giełda zawarła umowę na zmianę nazwy obiektu sportowo-rozrywkowego Staples Center z siedzibą w Los Angeles na Crypto com Arena na 20 lat. Crypto com nawiązał również współpracę z Australijską Ligą Piłki Nożnej w ramach umowy o wartości 25 milionów dolarów, podpisał umowę sponsorską o wartości 100 milionów dolarów z Formułą 1 i podpisał 10-letnią umowę sponsorską o wartości 175 milionów dolarów z Ultimate Fighting Championship.

Chociaż handel kryptowalutami, w tym Bitcoin (BTC), jest w Katarze w dużej mierze nielegalny, odkąd bank centralny tego kraju wprowadził zakaz w 2018 r. – a potwierdził go w styczniu 2020 r. Urząd Regulacyjny Centrum Finansowego Kataru.

Podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej Crypto com prawdopodobnie dotrze do ludzi na całym świecie co jest możliwe, biorąc pod uwagę popularność piłki nożnej na wszystkich kontynentach.

FIFA poinformowała, że ​​ponad 3,5 miliarda ludzi obejrzało Mistrzostwa Świata FIFA 2018 w Rosji, a ponad miliard oglądało finał między Francją a Chorwacją.

Pozostało mniej niż osiem miesięcy do rozpoczęcia Mistrzostw Świata ale należy pamiętać, że imprezie towarzyszą zarzuty o korupcję i przekupstwo, które dotyczą ​procedury przetargowej wyboru Kataru na gospodarza tej imprezy w 2022 roku.

W kwietniu 2020 r. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oskarżył trzy osoby w związku z przyjmowaniem łapówek za umożliwienie skorumpowanego wyboru przez FIFA krajów, które będą gospodarzami Mistrzostw Świata, w Rosji w 2018 roku i nadchodzącym turnieju w Katarze.

Ponadto międzynarodowa organizacja pozarządowa Human Rights Watch zarzuciła nadużycia i niewolnicze warunki pracy jakie mają pracownicy zatrudnieni do budowy infrastruktury na potrzeby imprezy.

Branża krypto wchodzi do mainstreamu wielkimi krokami a firmę już teraz reklamuje Mat Damon. Aż miło popatrzeć.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx