Craig Wright obraził się na Bitcoina

Craig Wright zmienia strategię i zaczyna krytykować coś, czego stworzenie przez długi czas próbował sobie przypisać. Chodzi oczywiście o Bitcoina (BTC).

Pomimo podjęcia wielu prób udowodnienia światu, że jest twórcą Bitcoina, Wright ostatecznie uznał, że kryptowaluta jest… bezużyteczna. W dodatku z jego wypowiedzi wynika, że prędzej czy później sprzeda swoje BTC.

Wątpliwości związane samozwańczym twórcą Bitcoina

Samozwańczy Satoshi Nakamoto odniósł co prawda kilka sukcesów, ale ostatecznie niewiele osób wierzy w to, że mógł stworzyć najważniejszą kryptowalutę. W czerwcu ubiegłego roku informowaliśmy, że Craig Wright wygrywa. Bitcoin.org musi usunąć whitepaper Bitcoina ze swojej witryny. Kolejne zwycięstwo miało miejsce pod koniec roku, kiedy to Craig Wright „wygrał” sprawę z rodziną Dave’a Kleimana.

Źródło: @PeterScottMorg1

Czy Wright zamierza sprzedać Bitcoiny?

Niezależnie jednak od tego, czy społeczność wierzy w to, że Wright stworzył BTC, nie można zapominać, że jest on właścicielem ponad miliona BTC. W chwili pisania artykułu ich wartość wynosi około 49 680 400 000 USD.

Już samo przesłanie takiej ilości BTC na giełdę kryptowalut wywołałoby strach wśród wielu inwestorów, a ich sprzedaż mogłaby mocno osłabić kurs. Zapytany o to, czy zamierza sprzedać kryptowalutę, Craig Wright odpowiedział: jeśli mówisz o BTC, to tak, w końcu go sprzedam, bo nie ma on żadnej użyteczności.

„If you’re talking about BTC, then yes, I’ll eventually sell it, because it has no utility”.

Jak przystało na doświadczonego przedsiębiorcę, Wright połączył krytykę Bitcoina z reklamą Bitcoin Satoshi Vision (BSV), czyli projektem, przy którym miał okazję pracować. Oberwało się również popularnym giełdom kryptowalut, które według niego nie są regulowane.

Czy Bitcoin SV to scam?

Warto przypomnieć sobie, co na temat BSV sądzi współtwórca Ethereum – Vitalik Buterin: Bitcoin SV to scam! Samozwańczego Nakamoto nazwał natomiast oszustem.

Co sądzisz o ewentualnym wyjściu z Bitcoina przez samozwańczego Nakamoto? Czy inwestorzy mają się czego obawiać? A może uważasz, że Craig Wright rzeczywiście mógł stworzyć Bitcoina?

Może Cię zainteresować:

Komentarze