Craig „Faketoshi” Wright obraża sędziego i nazywa go „głupim”

Craig „Faketoshi” Wright to człowiek, który chce przekonać świat, że jest twórcą Bitcoina. Bez powodzenia. Do tego może mieć nowe kłopoty. Obrażanie sędziego nigdy nie będzie bowiem kluczem do wygrania sprawy.

Według prawnika z Waszyngtonu, Stephena D. Palleya, Wrightowi grożą kolejne sankcje w sprawie Kleimana.

Wright użył w stosunku do prowadzącego sprawę obraźliwego określenia nazywając go „głupim sędzią”. Palley podzielił się w tej sprawie swoimi przemyśleniami na Twitterze:

Gdybym był sędzią, który to czyta, byłbym absolutnie oburzony.

Palley powołuje się na wniosek złożony 16 grudnia przez Velvela (Devina) Freedmana – reprezentującego majątek Davida Kleimana – w którym stwierdzono, że ​​„[…] zachowanie Craiga w tym sporze było sprzeczne z zasadami administracji wymiaru sprawiedliwości”.

Freeman poprosił sędziego o oddalenie wniosku Wrighta, jakoby nie było ​​podstaw do nałożenia sankcji.

Zaledwie kilka godzin po tym, jak sędzia Reinhart odczytał treść orzeczenia, Craig Wright wyszedł z sądu i udzielił wywiadu, w którym przyznał, że kłamał przed sądem. Dzień później Craig Wright miał nazwać prowadzącego sprawę „głupim sędzią”.

W podsumowaniu dokumentu czytamy, że sędzia Reinhart i Sąd „stanęli w obliczu strony procesowej, która nie szanuje ani autorytetu Sądu ani wymiaru sprawiedliwości w ogóle”.

Kłamał w tej sprawie, a teraz przyłapany, okrywa się płaszczem „właściwego procesu ”[…] Nadal nie przyznaje się do tego, co zrobił, a Sąd nie powinien mieć złudzeń, że jego postępowanie, jeśli nie zostanie surowo ukarane, powtórzy się ponownie.

Na tej podstawie Sąd postanowił, że sprzeciw Craiga powinien zostać „odrzucony w całości”.

„Ale o co chodzi?” | Craig „Faketoshi” Wright i sprawa Kleimana

Proces rozpoczął się w lutym ubiegłego roku. Brat Dave’a Kleimana – Ira, złożył pozew o prawa do znacznej ilości bitcoinów. Ira twierdzi, że bitcoiny jego brata i prawa do własności intelektualnej zostały przejęte przez Craiga Wrighta po śmierci Dave’a w 2013 r.

W rezultacie Ira pozwał „samozwańczego Nakamoto” o zwrot połowy cyfrowych monet. Bitcoiny, o których mowa zostały wydobyte przez Kleimana i Wrighta w latach 2009–2011. Chodzi o sumę około 1 miliona BTC (10 miliardów dolarów).

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze