Craig Wright skazany! Ma oddać 50% swoich BTC – Twitter bezlitosny!

Craig Wright musi oddać 50% wartości swoich BTC oraz praw własności intelektualnej do oprogramowania, które rozwijał wraz ze swoim nieżyjącym współpracownikiem, Davidem Kleimanem.

Porażka nibySatoshiego

Według osób obecnych podczas posiedzeń w trakcie procesu, Craig Wright ma jeszcze prawo do odwołania się do wyroku sądu. Jeśli sprawa zostanie podtrzymana, samozwańczy Nakamoto nie będzie miał możliwości sprzeciwu. Craig Wright, skazany i uznany za krzywoprzysiężcę będzie musiał pod okiem władz przekazać 50% swoich BTC.

Początkowo, całą sprawę zainicjował Ira Kleiman – brat zmarłego partnera Wrighta. Złożony pozew domagał się $10 miliardów odszkodowania w przypadku stwierdzenia sprzeniewierzenia kapitału Kleimana.

Mimo zbliżającego się końca procesu – cały czas czeka nas jeszcze proces wypłacania środków przez Wrighta.

Docinki Twittera

Jedną z najbardziej ucieszonych z całego obrotu spraw osób był oczywiście Peter McCormack – jeden z głównych przeciwników Wrighta, który od dawna zarzucał mu kłamstwa. 

Popularny komentator nie krył swojego zadowolenia i dał upust radości na Twitterze.

“Craig Wright przegrał proces przeciwko Ira’owi Kleiman. Kleiman otrzyma 50% BTC wykopanych przez Wrighta.

Sąd odrzucił zeznania CSW, a także uznał przedstawione przez niego dokumenty za fałszywe!”

Nieco później, McCormack udostępnił zdjęcie ze swojej “małej celebracji”.

Co ważne, według jednego z komentatorów, sąd nazwał Wrighta krzywoprzysiężcą – niedługo do samozwańczego Satoshiego może ustawić się kolejka poszkodowanych przez niego osób.

Nie trzeba było długo czekać na inne głosy pojawiające się wśród społeczności. Popularny youtuber, Ivan on Tech, szczegółowo przedstawił historię procesu Wrighta w swoim programie.

https://www.youtube.com/watch?v=XVmBAALO7Qo

Craig Wright już od dawna jest przez wielu traktowany jako pośmiewisko branży kryptowalut. Dopiero teraz jednak osoby przez niego pokrzywdzone będą miały szansę na zadośćuczynienie. Craig Wright skazany za sprzeniewierzenie środków i nazwany krzywoprzysiężcą to rzecz, o którą walczyło wiele osób ze światowej branży.

Komentarze