Craig Wright jako „twórca Bitcoina” na konferencji w Londynie | Środowisko wrze!

Wczoraj w Londynie rozpoczęło się CC Forum na temat Blockchain, AI i innowacji cyfrowych. Konferencja potrwa trzy dni a oczekiwane wystąpienia rozpoczynają się w dniu dzisiejszym. Jeden z zaplanowanych paneli wywołał niemałe kontrowersje i zamieszanie w społeczności kryptowalut. Jednym z jego uczestników jest bowiem Craig Wright.

Po zorientowaniu się, że jest on jednym z zaplanowanych mówców, kilku wybitnych członków społeczności ogłosiło, że nie weźmie udziału w konferencji.

Konferencja z faketoshim w tle

Na CC Forum zaplanowano kilka interesujących paneli. Jednym z tych, które przykuło największą uwagę jest panel zatytułowany: Globalny, scentralizowany system finansowy: jakie są wady i wyzwania oraz możliwe rozwiązania?

Panel moderowany przez Maxa Studennikoffa ma skupić w sobie takie persony, jak Nouriel „Dr. Doom ”Roubini, Craig Wright, Brock Pierce, Bobby Lee i Tone Vays.

Obecność Nouriela Roubiniego, który jest prawdopodobnie najpopularniejszym sceptykiem kryptowaluty, nie wystarczyła, aby podgrzać atmosferę do czerwoności. Czynnikiem zapalnym okazał się oczywiście Craig Wright. Skierowano pod jego adresem wiele negatywnych komentarzy odnośnie tezy, że to on jest Satoshim Nakamoto.

Co więcej, na konferencji zaplanowano kolejny panel, w którym miał wziąć udział tylko Wright. Jeszcze bardziej ciekawe jest to, że na tym panelu, organizatorzy konferencji wprost przychylili się do roszczeń Wrighta i dali mu kredyt zaufania, puszczając to pod tytułem „Jaki był Twój cel, jako Satoshi, gdy pisałeś manifest Bitcoina”?

Aktualnie strona londyńskiego eventu nie pokazuje tytułu tego panelu. Niemniej jednak w środowisku pojawiły się przypuszczenia, że Wright będzie wypowiadał się w tym temacie.

Wątpliwości i bojkot konferencji

Sprzeciw odnośnie wystapieniu Wrighta na konferencji wyraził Charlie Lee, twórca Litecoin, który powiedział, że „wielu z nas zobowiązało się nie uczestniczyć w konferencji, która zaprasza faketoshi. Jednak jeśli nadal planujesz dzielić z nim jedną scenę – to wstyd”. Komentarze Lee skierowane były do ​​innego panelisty, popularnego analityka Bitcoin, Tonego Vaysa.

Vays chce walczyć o dobre imię Bitcoin

Tone Vays jest popularnym analitykiem i komentatorem kryptowalut. Sam siebie określa mianem bitcoinowego maksymalisty. Jednak ogłoszenie jego obecności na panelu z Craigiem Wrightem spowodowało zdecydowany sprzeciw przedstawicieli branży.

Vays twierdzi, że do ostatniej chwili nie wiedział, że Craig Wright ma być obecny na panelu i zobowiązał się „bronić Bitcoina na scenie przed oszustami”. Powiedział również, że jest ostatnim maksymalistą Bitcoin i że jeśli odmówi pójścia na konferencję, zaszkodzi to tylko uczestnikom.

Tone Vays zdecydował się mówić na temat Bitcoin, ponieważ, zgodnie ze swoim tweetem, Roger Ver miał w pierwszej kolejności odbyć spór z doktorem Doomem (Nouriel Roubini) – znanym krytykiem BTC. Vays opublikował zrzut ekranu z listą uczestników, mówiąc, że Roger Ver został nagle zastąpiony przez Wrighta.

https://twitter.com/ToneVays/status/1183417058966605824?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1183417058966605824&ref_url=https%3A%2F%2Fnews.u.today%2Fnews%2Fcrypto-platforms-founders-boycotting-craig-wright-at-cc-blockchain-forum-in-london

Jednak oficjalna strona wydarzenia nadal pokazuje w gronie panelistów zarówno Rogera Vera, jak i Craiga Wrighta.

CC Forum
źródło: tutaj

Co myślicie o zamieszaniu na CC Forum? Dajcie znać w komentarzach. Podyskutujmy!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx