CoinGecko i Coinfirm współpracują w celu poprawy wglądu w aktywność i bezpieczeństwo giełd kryptowalut

CoinGecko i Coinfirm rozpoczęły współpracę, która ma na celu poprawę wglądu w aktywność i bezpieczeństwo giełd kryptowalut. Dodatkowo, firmy dają użytkownikom możliwość zgłaszania oszustw, włamań i nadużyć za pośrednictwem sieci AMLT.

Szczegóły współpracy

Zmanipulowane wolumeny obecne na giełdach kryptowalut to temat znany już od jakiegoś czasu w branży. Bliżej nieokreślone standardy bezpieczeństwa i ukryte regulacje stanowią poważny problem i ryzyko dla całej branży.

Coinfirm i CoinGecko to firmy zajmujące się, między innymi, dostarczaniem danych zapewniających przejrzystość i wgląd w rynek. Wiodąca firma analityczna blockchain i AML Coinfirm wprowadziły CoinGecko, jednego z największych agregatorów danych kryptograficznych do grona członków sieci AMLT.

CoinGecko, które obecnie dostarcza użytkownikom dane odnośnie ponad 5000 tokenów z ponad 350 giełd kryptowalut, będzie teraz mieć dostęp do wszystkich korzyści wynikających z członkostwa w sieci AMLT, takich jak wyłączny dostęp do danych, pełny raport Coinfirm KYE, „Proof-of-Reserves”, a także Panel AMLT do przesyłania danych na rynku. Dodatkowo, zgodnie z filozofią sieci, CoinGecko będzie wynagradzane za swoje działania tokenami AMLT.

Transparentność giełd w zakresie KYC/AML jest kluczowa

W ramach współpracy CoinGecko zamierza wykorzystać platformę Analytics i AML Coinfirm oraz ich sieć tokenów AMLT w celu ulepszenia swojego algorytmu w obliczaniu wyniku zaufania względem giełd.

Trust Score to algorytm wykorzystywany przez CoinGecko do sortowania giełd według rzeczywistej płynności. Jest to oczekiwana i potrzebna inicjatywa, ponieważ okazuje się, że wiele giełd fabrykuje zgłoszony wolumenu obrotu, a wskaźnik Trust Score jest wykorzystywany do zwiększenia przejrzystości w zakresie rzeczywistej płynności giełd.

Bobby Ong, współzałożyciel CoinGecko, stwierdził:

„Cieszymy się, że dołączamy do sieci AMLT Coinfirm i korzystamy z zestawu danych, aby zapewnić użytkownikom lepsze wrażenia z przeglądania. Uważamy, że przejrzystość jest kluczowa w tej branży i mamy nadzieję, że dzięki wykorzystaniu danych sieci AMLT i Coinfirm nasi użytkownicy będą mogli lepiej oceniać giełdy, a także pomagać w dostarczaniu danych w celu zapewnienia jeszcze większej przejrzystości i bezpieczeństwa. Dzięki tej inicjatywie mamy nadzieję, że giełdy będą w dalszym ciągu doskonalić swoje praktyki, aby zapewnić wszystkim użytkownikom bezpieczeństwo transakcji. ”

Narzędzia dla użytkowników

CoinGecko wykorzysta dane sieci tokenów AMLT do wyświetlania podglądu i szacunków dotyczących potwierdzania rezerw na giełdach, takich jak Know-Your-Customer (KYC) i Anti-Money-Laundering (AML). Dzięki tym informacjom użytkownicy będą mogli uzyskać wgląd w standardy i wypłacalność każdej giełdy AML / KYC. Wystarczy, że przeglądając profil giełdy na CoinGecko klikniemy w zakładkę „Risk Rating (Coinfirm)” a wyświetlą się następujące dane:

coinfirm coingecko amlt
źródło: tutaj

Współzałozyciel i Dyrektor Generalny Coinfirm powiedział:

„CoinGecko wykonali niesamowitą pracę, oferując transparentne dane na temat kryptowalut i giełd, implementując Trust Score. W Coinfirm naszym celem jest współpraca z wiodącymi firmami w zakresie stosowania i wykorzystywania naszych rozwiązań w celu stworzenia bezpieczniejszej i bardziej przejrzystej kryptoekonomii dla wszystkich interesariuszy. Inicjatywy, które zamierzamy podjąć, zapewnią nowe drzwi do wglądu w rzeczywistą sytuację na rynku i jego uczestników, dając im jednocześnie nowe narzędzia i zachęty do zapewnienia jeszcze większej przejrzystości.”

Dedykowany widget AMLT

Dzięki tej współpracy na CoinGecko zostanie udostępniony dedykowany widżet AMLT, umożliwiający odwiedzającym zgłaszanie adresów kryptograficznych związanych z oszustwami i włamaniami. Użytkownicy zostaną nagrodzeni tokenami AMLT za udostępnienie takich informacji. Poprzez crowdsourcing tych informacji AMLT zbuduje demokratycznie bogaty zestaw danych adresów kryptograficznych związanych z oszustwami i włamaniami, dzięki czemu sprawdzanie profilu ryzyka każdego adresu będzie korzystne dla innych członków sieci AMLT.

widget amlt

O Coinfirm

Coinfirm jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania regulacyjnego, rozwiązującego problemy zgodności i ryzyka transakcyjnego dla blockchainów i kryptowalut. Dzięki największemu zasięgowi rynku Coinfirm obejmuje ponad 1200+ monet i protokołów, w tym BTC, ETH, ERC20, Dash, NEO, Hyperledger, LTC i niedawno zintegrowany XRP.

Zaawansowana technologia Coinfirm wykorzystuje ponad 200 zastrzeżonych algorytmów i scenariuszy oceny ryzyka wykonywanych w czasie rzeczywistym w jednej z największych strukturalnych baz danych blockchain na świecie, spójnych z danymi zarówno w łańcuchu, jak i poza łańcuchem. Z rozwiązań AML Coinfirm korzysta ponad 130 globalnych klientów, od giełd kryptograficznych i procesorów płatniczych po duże instytucje finansowe. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://www.coinfirm.com/

O CoinGecko

CoinGecko zapewnia 360-stopniowy przegląd rynku kryptowalut. Oprócz śledzenia ceny kryptowaluty, wolumenu i wartości sieci, CoinGecko śledzi również podstawowe dane, takie jak rozwój społeczności, rozwój kodu open source, najważniejsze wydarzenia i wskaźniki w łańcuchu danych. Celem CoinGecko jest lepsze zrozumienie przez uczestników podstawowych czynników napędzających rynek. Działająca od początku 2014 r. CoinGecko jest jednym z największych i najwcześniejszych agregatorów danych kryptowalut, śledząc ponad 5200 kryptowalut na 350 giełdach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://www.coingecko.com.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze