Coinbase wchodzi do Holandii, a Binance tworzy globalną radę doradczą

3 988

Coinbase wchodzi do Holandii, a Binance tworzy globalną radę doradczą

Czołowa amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła, że ​​oficjalnie otrzymała rejestrację od De Nederlandsche Bank (DNB), banku centralnego Holandii, i wkrótce otworzy placówkę w tym kraju.

Po zatwierdzeniu, Coinbase ma pozwolenie na oferowanie detalicznych i instytucjonalnych produktów kryptograficznych inwestorom w Holandii, dołączając do ponad 30 innych dostawców usług znajdujących się obecnie w rejestrze banku centralnego. Coinbase Europe Limited i Coinbase Custody International zostały wcześniej zatwierdzone i dodane do listy zatwierdzonych dostawców usług kryptograficznych DNB.

Zgodnie z zapowiedzią, Coinbase jest „pierwszą dużą globalną giełdą kryptograficzną, która pomyślnie zarejestrowała się w holenderskim banku centralnym”, którą giełda nazwała „znaczącym kamieniem milowym w ciągłej międzynarodowej ekspansji Coinbase”.

Binance, rywal Coinbase, został ukarany grzywną w wysokości 3,3 miliona euro na początku tego lata za nieuzyskanie tej rejestracji.

Holenderscy muszą jednak zwrócić uwagę na to co co jest napisane „drobnym drukiem” w zezwoleniu na prowadzenie działalności:

„Usługi kryptograficzne Coinbase nie podlegają nadzorowi ostrożnościowemu DNB ani nie podlegają nadzorowi AFM”.

Oznacza to, że „finansowe ryzyko operacyjne w odniesieniu do usług kryptograficznych nie jest monitorowane i nie ma szczególnej finansowej ochrony konsumentów”.

Coinbase jest obecnie obsługiwany w prawie 40 krajach europejskich, a jego europejski oddział znajduje się w Irlandii.

„Dodatkowe rejestracje lub wnioski licencyjne są w toku na kilku głównych rynkach, zgodnie z lokalnymi przepisami”, powiedziała giełda.

Binance powołuje Globalną Radę Doradczą

Czołowa globalna giełda kryptowalut Binance ujawniła utworzenie nowej globalnej rady doradczej, która ma pomóc giełdzie w poruszaniu się po regulacjach finansowych.

Zgodnie z komunikatem prasowym obejmującym ogłoszenie, celem zarządu jest „doradzanie Binance w niektórych z najbardziej złożonych kwestii regulacyjnych, politycznych i społecznych, z jakimi boryka się cała branża kryptowalutowa, gdy rośnie i ewoluuje w szybkim tempie”.

Rada będzie się składać z 11 byłych urzędników państwowych i ekspertów finansowych, z byłym senatorem USA Maxem Baucusem, który dołączył do Binance w zeszłym roku, na czele.

Pozostali członkowie zarządu to Ibukun Awosika, HyungRin Bang, Bruno Bezard, Leslie Maasdorp, Henrique de Campos Meirelles, Adalberto Palma, David Plouffe, Christin Schäfer, Lord Vaizey i David Wright.

„Ta współpraca podkreśla nasze zaangażowanie w zgodność, przejrzystość i zapewnienie opartej na zaufaniu relacji ze światowymi regulatorami” – powiedział założyciel i dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao w tweecie towarzyszącym ogłoszeniu nowej rady.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze