Fed „absolutnie zabije” popyt i rynki

3 428

Fed „absolutnie zabije” popyt i rynki, jeśli dalej będzie stosować politykę zacieśniania – Tavi Costa

Wysokie zadłużenie w stosunku do PKB, nadmierne wyceny spółek i podwyższona inflacja oznaczają, że zaostrzenie polityki Fed „całkowicie zabije popyt”, powiedział Tavi Costa, menedżer portfela w Crescat Capital.

„Te trzy nierównowagi makroekonomiczne tworzą, moim zdaniem, poważne ograniczenia polityczne, jeśli chodzi o walkę z inflacją” – powiedział.

„Nie sądzę, że gospodarka naprawdę poradzi sobie z tym, co robimy”.

Rezerwa Federalna podniosła w środę główną stopę procentową o 75 punktów bazowych, co spowodowało, że Dow Jones zamknął się o 500 punktów niżej.

„Moim zdaniem zobaczymy większy spadek na rynkach akcji” – twierdził Costa.

„Nie sądzę, że jest to środowisko, w którym chcesz kupować dip”.

Costa rozmawiał z Davidem Lin, producentem w Kitco News na szczycie metali szlachetnych w Beaver Creek w Kolorado.

Nowy reżim

Inflacja zasadnicza w USA wyniosła w sierpniu 8,3 proc., w porównaniu z 8,5 proc. w lipcu. Costa powiedział, że „inflacja jest dziś bardzo zakorzeniona w gospodarce” i może zająć dużo czasu, zanim się ochłodzi.

W szczególności nazwał wzrost płac, niedoinwestowanie zasobów naturalnych, „lekkomyślne” wydatki fiskalne i deglobalizację jako „cztery filary inflacji”. Podkreślił deglobalizację jako najważniejszy czynnik.

„Jesteśmy na początku zdeglobalizowanego świata, który zmusi większość rozwiniętych gospodarek do zmniejszenia zależności od miejsc takich jak Chiny” – wyjaśnił.

„Właściwie to stworzy popyt na towary w celu odbudowy zakładów produkcyjnych w rozwiniętych gospodarkach”.

Z powodu tych „czterech filarów” Costa powiedział, że przeszliśmy do nowego reżimu gospodarczego.

„Waluty będą handlować inaczej” – powiedział.

„Będziemy widzieć zmiany w korelacjach, tak jak widzimy spadające obligacje skarbowe i rosnące złoto. Zobaczymy zmiany mocy. Rynki wschodzące, które są gospodarkami opartymi na surowcach, poradzą sobie dobrze”.

Roszczenia dla bezrobotnych

Chociaż Stany Zjednoczone nadal odnotowują w sierpniu niskie bezrobocie na poziomie 3,7 proc., Costa zasugerował, że rynki pracy mogą się rozluźnić.

„Większość wskaźników wskaźników rynku pracy, ogólnie, to wskaźniki opóźnione”, powiedział.

„Myślę, że należy patrzeć na margines. Liczba ofert pracy zaczyna spadać, z bardzo dużych poziomów, ale zaczynają spadać także w dużych ilościach. To jeden z największych spadków od czasu krachu w 2020 roku i globalnego kryzysu finansowego”.

Z badań Costy wynika, że ​​rynki pracy spadają kilka miesięcy po tym, jak rynki akcji zaczęły spadać.

„Początkowe roszczenia bezrobotnych zaczynają rosnąć” – dodał.

„Spójrz na liczbę zwolnień, o których cały czas słyszymy od największych firm. To jeszcze nie wpłynęło na ogólny rynek pracy”.

Po wczorajszej decyzji Fed o kolejnej podwyżce stóp procentowych dzisiaj Bitcoin notuje lekkie wzrosty a wraz z nim szeroki rynek kryptowaluty. Cena BTC wynosi obecnie 19000$ a ETH 1292$.

Rynki czekają na większy impuls i niestety wszystko wskazuje na to, że będzie to impuls na południe.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze