Chiny rozszerzają test e-CNY na cztery nowe prowincje a Tether ma udowodnić przed sądem zabezpieczenie USDT

Chiny rozszerzają test e-CNY na cztery nowe prowincje a Tether ma udowodnić przed sądem zabezpieczenie USDT

Gdy wyścig o opracowanie cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) nabiera tempa, Chiny ugruntowały swoją pozycję zdecydowanego lidera, chcąc rozszerzyć próby swojej elektronicznej waluty e-CNY.

W poniedziałek Ludowy Bank Chin (PBOC) ogłosił, że teraz rozszerzy swój test e-CNY z ograniczonej liczby miast i obszarów, aby objąć nowe cztery prowincje w kraju.

Według Fan Yifei, zastępcy prezesa banku, który nazwał e-CNY „ważną infrastrukturą w erze cyfrowej”, obywatele prowincji Guangdong, Jiangsu, Hebei i Syczuan wkrótce będą mogli przetestować cyfrowego juana.

Testy e-CNY rozpoczęły się pierwotnie w 2020 roku, a we wczesnych testach uczestniczyły miasta Shenzhen, Suzhou, Xiongan i Chengdu.

Od tego czasu testy rozszerzyły się, ponieważ liczba użytkowników, sprzedawców i transakcji stale rosła, a ujawnienia z końca 2021 r. wskazują, że w testach uczestniczyło 261 milionów unikalnych użytkowników, czyli dwukrotnie więcej niż w październiku 2021 r.

Nie podano oficjalnego harmonogramu rozbudowy. Po zakończeniu, cyfrowy juan, oficjalnie znany jako Elektroniczna Płatność Waluty Cyfrowej, będzie dostępny w ponad 20 miastach i regionach.

Aby zachęcić obywateli do korzystania z nowych cyfrowych pieniędzy, testy obejmowały oferowanie klientom nagród pieniężnych, aby zachęcić ich do korzystania, a także proszenie sprzedawców o akceptowanie płatności e-CNY.

Stosowanie nowej waluty wykroczyło również poza transakcje detaliczne, obejmując kredyty korporacyjne i płatności podatków w określonych sytuacjach. Wcześniej, w 2022 r., PBOC i Hongkong Monetary Authority ujawniły, że rozpoczęły „testy techniczne” transgranicznego korzystania z cyfrowego juana.

PBOC przyspieszył również współpracę międzynarodową z bankami centralnymi Tajlandii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, badając wykorzystanie walut cyfrowych i technologii blockchain w płatnościach transgranicznych.

Niektóre władze w USA ostrzegają, że cyfrowy juan jest narzędziem nadzoru i może podważyć globalną dominację dolara. W marcu Senat wprowadził ustawę „Powiedz nie Jedwabnemu Szlakowi”, która ma na celu pociągnięcie Chin do odpowiedzialności za korzystanie z cyfrowego juana, zwłaszcza pod względem tego, w jaki sposób mogą rozszerzyć swoją sieć na Stany Zjednoczone.

Sędzia w USA nakazuje Tetherowi udowodnić swoje poparcie dla USDT

Sędzia nadzorujący pozew Tether oskarżający producenta stablecoina o manipulowanie ceną Bitcoina (BTC) nakazał nękanemu w walce emitentowi stablecoina udowodnienie, że USDT jest wspierany w stosunku 1 do 1.

Długo tocząca się sprawa jest rozpatrywana w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku, a sędzia Katherine Polk Failla orzekła, że ​​Tether jest zobowiązany do dostarczenia „księgi głównej, bilansów, rachunków zysków i strat, zestawień przepływów pieniężnych, oraz rachunki zysków i strat” wraz z innymi dokumentami do sądu.

W 2019 r. grupa inwestorów złożyła pozew przeciwko Tetherowi i spółce macierzystej Bitfinex iFinex, twierdząc, że firma manipulowała rynkiem kryptowalut poprzez wybijanie Tethera, który nie był wspierany z zamiarem zawyżenia cen kryptowalut.

„Wnioski o produkcję”, które nakazywały Tetherowi i Bitfinexowi sporządzenie dokumentacji finansowej i dokumentacji transakcji dla wszystkich transakcji lub transferów stablecoinów lub innych kryptowalut, zostały zatwierdzone przez sędziego, który zauważył w kolejności, że „dokumenty, których domagają się powodowie, są niewątpliwie ważne, ponieważ odnoszą się do wsparcia USDT.”

iFinex próbował zablokować wniosek powodów na tej podstawie, że firma przedstawiła już dokumenty „wystarczające” dla Commodity Futures Trading Commission i New York Attorney General, ale sędzia Failla odrzucił ten wniosek.

W odpowiedzi dołączonej do odrzucenia tego wniosku sędzia podkreślił, że poszukiwane informacje trafiają bezpośrednio do sedna pierwotnych zarzutów przeciwko Tetherowi.

„Powodowie jasno wyjaśniają, dlaczego potrzebują tych informacji: aby ocenić wsparcie USDT w dolarach amerykańskich. (…) Dokumenty poszukiwane w transakcjach RFP wydają się odpowiadać jednemu z głównych zarzutów Powodów: że Pozwani B/T angażowali się w transakcje dotyczące cyptotowarów przy użyciu niechronionych USDT, oraz że transakcje te „były strategicznie zaplanowane w celu zawyżenia rynku”.

Wraz z księgami głównymi i różnymi oświadczeniami przedstawionymi powyżej, pozwani zostali poproszeni o przekazanie szczegółów związanych z ich kontami na różnych giełdach kryptowalut, w tym Bitfinex, Poloniex i Bittrex. Te rekordy są wymagane w ramach procesu wykrywania.

USDT jest wiodącym stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej i trzecim co do wielkości aktywem cyfrowym po Bitcoin i Ethereum (ETH), z obecną podażą w obiegu prawie 68 miliardów dolarów. Kwestia tego, co wspiera każdy USDT, była popularnym tematem dyskusji i obaw, począwszy od 2018 roku, kiedy Tether twierdził, że każdy token był zabezpieczony w stosunku 1 do 1 w dolarach amerykańskich.

W 2021 r. prokurator generalny stanu Nowy Jork (NYAG) zakończył dochodzenie w sprawie Tether i Bitfinex umową ugodową o wartości 18,5 miliona USD, w której NYAG stwierdził, że pozwani pomieszali fundusze firmy i klientów, aby zaciemnić straty w wysokości 850 milionów dolarów.

Z powodu tych strat NYAG ustalił, że USDT nie było w pełni zabezpieczone po listopadzie 2018 r.

Tether nalega teraz, aby wszystkie tokeny USDT były „w 100% wspierane przez jego rezerwy”, a firma przesyła NYAG kwartalne raporty zawierające szczegółowe informacje o swoich rezerwach i publikuje je na swojej stronie internetowej.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx