Cloudflare pracuje nad lepszym internetem z wykorzystaniem Ethereum

Cloudflare zamierza przeprowadzić badania nad rozwojem infrastruktury Ethereum. Nie chodzi jednak wyłącznie o stworzenie energooszczędnego i bezpiecznego blockchaina, ale również o budowę lepszego internetu.

Eksperymenty przeprowadzane z wykorzystaniem węzłów Ethereum mają być pierwszymi z wielu, które będą związane z nową generacją sieci Web3.

Co to jest Cloudflare?

Amerykańska firma Cloudflare została założona w 2010 r. i oferuje jedno najpopularniejszych rozwiązań, które pozwala przyspieszyć działanie strony internetowej, a jednocześnie zabezpieczyć ją przed atakami typu DDoS. Z oferty korzystają zarówno właściciele niewielkich blogów, jak i największe serwisy internetowe na świecie. Na oficjalnej stronie Cloudflare można znaleźć informację, że zaufały jej między innymi takie marki jak L’Oréal, Shopify, IBM i Garmin.

Cloudflare stawia na Ethereum

W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez Cloudflare zapowiedziano, że firma będzie uczestniczyć w badaniach nad rozwojem podstawowej infrastruktury, która pomoże utrzymać bezpieczeństwo Ethereum, a także poprawi energooszczędność.

„Cloudflare is going to participate in the research and development of the core infrastructure that helps keep Ethereum secure, fast, as well as energy-efficient for everyone”.

Warto zauważyć, że plany Cloudflare związane z uruchomieniem węzłów Ethereum ogłoszono przed długo wyczekiwanym mergem (zobacz również: Mark Cuban: niedługo wzrośnie zainteresowanie Ethereum ze strony instytucji).

Węzły Ethereum zostaną wykorzystane jako poligon doświadczalny do badań nad wydajnością energetyczną, zarządzaniem spójnością danych i szybkością sieci.

„These nodes will serve as a testing ground for research on energy efficiency, consistency management, and network speed”.

Wiele osób podejrzewa, że do przejścia Ethereum na PoS dojdzie jeszcze w tym roku, jednak na razie nie podano żadnych oficjalnych dat.

Cloudflare jest kolejną dużą firmą, która w ostatnim czasie zaczęła interesować się Ethereum. W połowie marca opisywaliśmy, że Microsoft wchodzi w Ethereum! Gigant z Redmond zainwestował w ConsenSys.

Co sądzisz o zbliżającym się merge? Czy rzeczywiście przejście na PoS odmieni nie tylko jedną z najważniejszych kryptowalut, ale również wpłynie na cały internet?

Może Cię zainteresować:

Komentarze