Chodź do tatusia! | Najwięcej BTC na Binance wpływa z…

2 764

W 2019 roku najwięcej wpływów w BTC na Binance pochodzi z pewnej chińskiej giełdy kryptowalut. Raporty na ten temat wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Pojawiają się ponadto po kilku tygodniach od przemówienia Xi Jinpinga, w którym wykazał nadzwyczajne zainteresowanie Chin technologią blockchain.

Wpływy Binance z Chin

Kiedy Chiny wprowadziły zakaz tradingu kryptowalutami, założona tam giełda Binance opuściła kraj i przeprowadziła się na Maltę. Jednak w związku z najnowszymi wiadomościami z Chin i rosnącym zainteresowaniem blockchain, sytuacja wydaje się zmieniać również w przypadku Binance. Zgodnie z ostatnią wizualizacją transakcji Bitcoin między giełdami w tym roku, większość wpływów Binance pochodzi z chińskiej giełdy Huobi.

btc na binance
Źródło: TokenAnalyst

Całkowita ilość bitcoinów wysłanych z portfeli Huobi do portfeli Binance wynosi 259 000 BTC. Potwierdził to nawet Changpeng Zhao, który powiedział, że „Chiny są aktywne”.

Warto zwrócić uwagę, że sytuacja jest bardzo podobna również w drugą stronę. Drugim co do wielkości „przepływem” między giełdami był z ten Binance do Huobi, w wysokości 137 000 BTC:

Dodatkowego smaku całej sprawie dodają plotki o tym, że Binance podobno chce otworzyć nowe biuro w Pekinie.

Zainteresowanie blockchainem rośnie w Chinach w ogromnym tempie

Minęło kilka tygodni, odkąd prezydent Xi Jinping powiedział, że Chiny powinny położyć nacisk na zwiększenie stosowania technologii blockchain. Zaraz po tym bitcoin odnotował wzrost o ponad 40% – czegoś, czego nie widzieliśmy od 2011 roku.

Oczywiście, równolegle z tymi doniesieniami, rośnie zainteresowanie samymi Chinami i rozwiązaniami blockchain, które oferuje Państwo Środka.

Wiceprezes China Center for International Economic Exchanges powiedział, że jego kraj uruchomi pierwszą w historii centralną walutę cyfrową opartą na blockchain. Stało się to zaledwie kilka miesięcy po pierwszym ogłoszeniu chińskiego banku centralnego mówiącym, że wspierana przez rząd waluta zostanie uruchomiona w listopadzie 2019 r.

Nie można zaprzeczyć, że Chiny są ostatnio nad wyraz aktywne w temacie blockchain. Wydaje się, że rekordowe napływy BTC na Binance z Huobi są krokiem we właściwym kierunku dla dalszego zaangażowania Chin na rynku.

Dajcie znać w komentarzach, co myślicie na ten temat.

Jeśli zainteresował Was temat Chin, kryptowalut i zawiłości rynków finansowych, koniecznie przeczytajcie jeden z ostatnich artykułów Stokarza:

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze