Chiny uruchamiają narodową platformę handlu NFT

1 436

Z dniem 1 stycznia 2023 Chiny uruchamiają narodową platformę handlu NFT

Krypto–zimą przejmują się jedynie ci co stracili pieniądze i nie mogą odzyskać swoich wkładów. Wśród nich jest najwięcej inwestorów detalicznych, którzy w 2022 zasilili kasę wielu oszustów i złodziei.

Jednak wielu graczy, instytucji a nawet rządów pragnie wykorzystać generacyjną zniżkę do zakupów, akumulacji a także tworzenia rozwiązań, które będą spokojnie poczekają na lepszą koniunkturę. Bo ona nadejdzie z pewnością.

Nie jest to żaden scam ani tania populistyczna papka. Po każdej bessie przychodzi hossa. I tak będzie tym razem.

Jednym z ciekawym rynków, który czeka na dynamiczny jest NFT.

Według lokalnych doniesień prasowych Chiny przygotowują się do uruchomienia pierwszej wtórnej platformy handlu aktywami cyfrowymi w całym kraju z dniem 1 stycznia.

„Chińska platforma handlu zasobami cyfrowymi” została zbudowana wspólnie przez państwowe China Technology Exchange i China Cultural Relics Exchange Center we współpracy z Huaban Digital Copyright Service Center – firmą prywatną.

Chińska platforma handlu zasobami cyfrowymi opiera się na krajowej infrastrukturze wymiany China Technology Exchange, krajowej instytucji handlującej prawami własności intelektualnej, utworzonej wspólnie przez Ministerstwo Nauki i Technologii, Państwowy Urząd Własności Intelektualnej, Chińską Akademię Nauk i Miejski Rząd Ludowy w Pekinie. China Technology Exchange zarządza funkcjami handlowymi giełdy i oferuje kompleksowy i ustandaryzowany system handlu aktywami cyfrowymi, w tym mechanizmy przetwarzania i bezpiecznych rozliczeń w całym procesie transakcyjnym.

China Digital Assets Trading Platform wykorzystuje China Cultural Heritage Chain do handlu zasobami cyfrowymi, który zapewnia rejestrację zasobów cyfrowych, potwierdzanie praw, certyfikaty depozytowe, monitorowanie ochrony praw oraz usługi ochrony praw autorskich dla instytucji i użytkowników indywidualnych. Łańcuch dziedzictwa kulturowego Chin ma na celu promowanie głębokiej integracji aplikacji technologii blockchain i ochrony kulturowych praw autorskich.

Yu Jianing, współprzewodniczący Specjalnego Komitetu Blockchain Chińskiego Stowarzyszenia Przemysłu Komunikacyjnego, powiedział, że uruchomienie China Digital Assets Exchange oznacza przyspieszenie procesu cyfrowej transformacji krajowego przemysłu kulturalnego i pokazuje, że tempo wzrostu kapitalizacji danych i cyfryzacji zasobów. Yu przyznał również, że rozwój zasobów cyfrowych w Chinach napotyka obecnie na kilka problemów, takich jak ograniczenia techniczne, wycena kolekcji i spory dotyczące praw autorskich.

„Jeśli chodzi o nadzór branżowy i zgodność, kolekcje cyfrowe to nowy rodzaj działalności, a prawa, regulacje i polityka regulacyjna będą stopniowo ulepszane, więc istnieją pewne ryzyka” – powiedział Yu.

„Platformy mają jasno określone obowiązki w zakresie wydawania i handlu zbiorami cyfrowymi. W porównaniu z prawami własności intelektualnej i cyfrowymi prawami autorskimi kolekcje cyfrowe są narażone na większe ryzyko braku zgodności”.

Przeczytaj także : Portfele Alamedy notują tajemniczą aktywność kilka dni po zwolnieniu SBF za kaucją – społeczność zastanawia się nad nieczystą grą wokół Sama Bankmana Frieda

Na początku tego miesiąca orzeczenie sądu internetowego w Hangzhou ustanowiło precedens, zgodnie z którym niewymienne tokeny (NFT) stanowią wirtualną własność online i będą uznawane zgodnie z chińskim prawem.

Sąd stwierdził, że:

„NFT mają przedmiotowe cechy praw własności, takie jak wartość, rzadkość, możliwość kontroli i zbywalność” oraz „należą do wirtualnej własności sieciowej”.

Oznacza to, że „powinny być chronione prawem naszego kraju”. Definicja NFT ustanowiła ważny i dalekosiężny precedens dla własności cyfrowej w Chinach, a ponadto odróżniła NFT od kryptowalut i usunęła cyfrowe właściwości z szarej strefy, w której istniały od czasu, gdy Chiny uznały kryptowaluty za nielegalne we wrześniu 2021 roku.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze