Bitcoin w 2022 lepszy od akcji Tesli

2 631

Bitcoin lepszy niż akcje Tesli w 2022

Porównując wyniki giełdowe Bitcoina i Tesli można się mocno zdziwić. A wynik rywalizacji na pierwszy rzut oka nie jest taki oczywisty.

Analitycy twierdzą, że Bitcoina może czekać w nowym roku jeszcze wiele bolesnych momentów, ale akcja cenowa BTC w mijającym roku wypadła co najmniej lepiej niż Tesli (TSLA).

Dzisiaj kurs Bitcoin BTC zbliżył się do 16 460 USD po tym jak akcje na rynkach zaliczyły spadki.

Analitycy Bitcoina obawiają się dalszych spadków

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że para BTC/USD, odbiła się od lokalnych minimów na poziomie 16 460 USD na Bitstamp.

Po kilku dniach bezruchu, Bitcoin w końcu zaczął śledzić kursy akcji, gdy tradycyjne rynki otworzyły się po przerwie świątecznej. Na nieszczęście dla byków, zmienność była na minusie, a BTC/USD odnotował najniższe poziomy od 20 grudnia.

Na rynkach akcji indeksy w Stanach Zjednoczonych zaliczyły wczoraj spadki powyżej 1 %. Komentatorzy rynku kryptowalutowego w dalszym ciągu trzymają się swoich ponurych, krótkoterminowych prognoz cenowych.

„Rynek kryptograficzny zaliczy spadke 40-60 % od teraz” – napisała Toni Ghinea na Twitterze.

„Wyprzedaż przyspieszy w nadchodzących tygodniach. Ten bessowy rynek jeszcze się nie skończył”.

Wykresy towarzyszące opinii pokazują cele dla Bitcoina i kilku altcoinów, z Etheremu ETH na czele do docelowych poziomów w okolicach 600 USD.

Na innym koncie analityczne Illiquid Markets komentator również zakomunikował obserwującym, aby „przygotowali się na jeszcze niższe ceny w 2023 r.”, które będą „niższe niż większość się spodziewa”.

W obliczu braku zainteresowania kupujących tylko MicroStrategy i jej dyrektor generalny, Michael Saylor, odnotowali zwiększenie ekspozycji na BTC.

Firma, będąca już spółką publiczną z największym skarbcem Bitcoinów, dodała kolejne 2500 BTC do swoich rezerw, co potwierdziła w komunikacie.

Przeczytaj także : SBF chce filmu o FTX – Twitter i Peter Schiff wyśmiewa najnowszy pomysł oszusta

Jest słabo, ale lepiej niż Tesla

Analizując osiągnięcia w 2022 roku kursu BTC okazuje się, że przy cenie 16 700 USD, Bitcoin był notowany na poziomie około 60% na minusie licząc od początku roku.

Poziom strat Bitcoina jest to zauważalnie porównywalny ze stratami na akcjach Tesli w mijającym roku, które przy cenie 113 USD notowały roczne straty w wysokości 72%.

Dla Mike’a McGlone, starszego stratega makro w Bloomberg Intelligence, jest wystarczająco dużo dowodów w wynikach aktywów, aby rozważyć możliwość ponownego wejścia Bitcoina na szczyt.

„Bliska pewność spadku podaży Bitcoina w porównaniu z rosnącą liczbą akcji Tesli w obrocie sprzyja lepszym wynikom największej kryptowaluty, jeśli będą miały zastosowania zasady ekonomii”, czytamy w badaniu, które opublikował na Twitterze 19 grudnia.

Sprzedaż część akcji Tesly TSLA przez prezesa, Elona Muska, w 2022 r. nie jest bez znaczenia i pozostaje na uwadze innych graczy. Omawiając działalność handlową w firmie 25 grudnia, analityk Christopher Bloomstran opisał udziały w BTC Tesli, jako „potężny ból na wynikach” w tym roku.

„Od rebrandingu 15 marca 2021 r. Tesla i Bitcoin spadły odpowiednio o 48% i 70%. Świetna zabawa – podsumował.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze