BOB zdecentralizuje świat! | Kryptowaluty i blockchain na targach CES 2020

10 991
Kryptowaluty odgrywają z roku na rok coraz większą rolę na targach CES. Tym razem tę niszę podbija BOB – smartfon, który zdecentralizuje świat!

Największe na świecie targi, pokazy elektroniki użytkowej CES 2020 nadal trwają. Możecie na nich spotkać BOB’a – Blok on Bloksmartfon decentralizujący wasze wszelkie działania.

BOB smartfon blockchain Pundi X

BOB to wysokiej jakości smartfon opracowany i w pełni zintegrowany z technologią rejestrów rozproszonych blockchain. Oznacza to, że wszelkie wasze działania: SMS-y, połączenia, wiadomości itd. są zdecentralizowane.

Smartfon ten jest narzędziem, które czyni z Was władców Internetu i w pełni niezależną jednostką od pośredniczących operatorów i dostawców. Jesteście node’em, węzłem, który wszystko, co wiąże się z połączeniem sieciowym przetwarza, “przetrawia” bezpośrednio na tym właśnie urządzeniu. W ten sposób wasza prywatność może być w pełni zachowana, a Wy możecie być bezpieczni o swoje dane. A przynajmniej tak twierdzą producenci. 

BOB smartfon blockchain parametry specyfikacja

Za produkcję BOB’a odpowiedzialna jest firma Pundi X, a właściwie to startup, który już w 2018 roku przedstawił pierwszą wersję blockchainowego smartfona, czyli XPhone.

Kosmiczny smartfon

System operacyjny, który decentralizuje WSZYSTKO w BOB’ie to dedykowany mu, opracowany przez firmę i fundację system Function X. Co ciekawe, producenci, aby wyjść naprzeciw użytkownikom, którzy może jeszcze nie są przygotowani na kryptowalutową rewolucję, opracowali mechanizm umożliwiający przełączenie się na tradycyjny system operacyjny, jaki dziś króluje w smartfonach, a mianowicie Android 9 Pie.

Co więcej, twórcy telefonu wymyślili, że jego design będzie rodem z lat 80 i 90. XX wieku. Stare, dobre sci-fi. Gdyby jednak komuś to nie odpowiadało, każdy użytkownik będzie miał możliwość kustomizacji, dostosowania poszczególnych części sprzętu wedle swojego gustu. Bo jak wiadomo, z gustami… i tak dalej.

Przedsprzedaż BOB’a ruszyła na portalu Indiegogo w ubiegły wtorek, 7 stycznia. Od 599 dolarów (ok. 2300 PLN) jest dostępny dla najwcześniejszych decydentów. Wysyłka planowana jest na kwiecień 2020. 

Na tegorocznych targach CES dzieje się bardzo dużo w sferze kryptowalut, bitcoina, walut cyfrowych. Na głównej stronie stowarzyszenia CTA stworzono nawet dedykowaną technologii blockchain podstronę, gdzie znajdziemy wszelkie potrzebne informacje, aby móc doświadczyć rozprzestrzeniającej się kryptowalutowej rewolucji podczas targów. 

Odbywa się tam również wiele wydarzeń, konferencji i prelekcji związanych z kryptowalutami, bitcoinem, czy choćby Libra od Facebooka.

Sprawdźcie również naszą zeszłoroczną relację z targów CES 2019

Jak Wam się podoba BOB? 🙂

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze