Cena bitcoina znowu przekroczyła 9000$! W którą stronę dalej?

Cena bitcoina znowu przekroczyła 9000$! Tam, gdzie weekendy zazwyczaj są nieco bardziej powolne bitcoin pokazuje, że potrafi zaskoczyć wszystkich. Przebicie oporu na 9000$ wskazuje nowy szczyt tego roku.

Przełamanie

Bitcoin spędził większość ostatniego dnia na umacnianiu swojej pozycji na poziomie 8000$. Jak się okazuje, był to okres zbierania sił przed atakiem na kolejny, ważny próg cenowy. Po dość krótkim czasie, najpopularniejsza kryptowaluta pokazała po raz kolejny na co ją stać i znów pozytywnie zaskoczyła inwestorów.

Cena bitcoina ostatni raz wskazywała 9000$ w listopadzie 2019 roku. Głównym czynnikiem motywacyjnym do takiego ruchu były wówczas pozytywne sygnały płynące do nas z Chin. Ostatnimi czasy jednak, wydarzenia na rynku bitcoina dzieją się raczej szybko. W ciągu 10 dni udało się z poziomu 8000$ przeskoczyć na 9000$. Bardzo możliwe, że psychologiczna bariera pięciocyfrowych wartości również zostanie niedługo pokonana.

Póki co, w 2020 roku najpopularniejsza kryptowaluta zwiększyła swoją wartość o 2000$, co przekłada się na prawie 28% wzrostu w zaledwie tydzień. Już od dłuższego czasu nie byliśmy świadkami tak dużych tygodniowych ruchów.

Twitter w natarciu

Jak zwykle w takich przypadkach, na Twitterze zrobiło się gęsto od różnych opinii i komentarzy na ten temat. Dziennikarz portalu Bitcoinist, FilbFilb zauważył, że bitcoin radzi sobie wyjątkowo dobrze – aktualny wykres ceny jest lepszy, niż zakładane wcześniej prognozy.

Analitycy już wcześniej wspominali o potencjalnej fazie akumulacji około poziomu 8500$. Jednak następny wyskok miał nastąpić dopiero w lutym. Przez to wielu inwestorów utrzymuje pozytywny stosunek do ewentualnych zmian cenowych. Moze to być bowiem niejako początek kolejnego byczego trendu.

Istotną kwestię poruszył również Dave the Wave na Twitterze – bitcoinowi udało się zregenerować w 60% w stosunku do straty z ATH. 

Pozytywne sygnały z rynku

Warto również pamiętać, że nie tylko bitcoin świeci triumfy. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut osiągnęła poziom 250 miliardów $. Jest to najwyższy poziom od listopada. Dzięki agresywnym wzrostom bitcoina, zyskało na wartości również wiele altcoinów. W tym jednak przypadku ciężko wskazać, czy zmiany te będą trwałe. Samo Ethereum po raz kolejny przebiło $175. Na pewno jednak cały świat wstrzyma teraz oddech.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze