Buterin: “Bitcoin Cash to nie Bitcoin”

3 948
Jedną z najgorętszych rywalizacji w świecie kryptowalut, poza walką Craiga Wrighta o zachowanie twarzy, są kolejne zderzenia Bitcoina z Bitcoin Cash. Na ten temat tym razem wypowiedział się współtwórca Ethereum – Vitalik Buterin. Według niego Bitcoin Cash to nie Bitcoin.

Kolejne starcie

Bitcoin Cash to nie Bitcoin! Takie słowa wypowiedział za pomocą Twittera Vitalik Buterin, jedna z najważniejszych osobistości świata kryptowalut oraz współtwórca Ethereum. Tweet ten był odpowiedzią na zarzuty Brada Millsa, jakoby Buterin był promotorem forka BTC. 

W odmętach Twittera możemy odnaleźć mnóstwo wpisów, które wskazują, że Buterin nie jest w stu procentach przeciwny forkowi Bitcoina. Mimo to podobne zdanie wygłosił już w 2017 roku.

Buterin i BCH

Zaraz po forku Bitcoina Buterin wygłosił następujące zdania na temat nowej kryptowaluty:

“Uważam BCH za poważnego pretendenta do tytułu Bitcoina. Uważam porażkę bitcoina w zwiększeniu pojemności bloków w celu utrzymania opłat na normalnym poziomie za dużą (niekonsensualną) zmianę w oryginalnym planie.”

Twórca ETH dodał jeszcze:

“W tym momencie porównywanie BCH do bitcoina jest złym pomysłem z racji tego, że jest to opinia mniejszości w dużo większej społeczności kryptowalutowej.”

Rok później, w sierpniu 2018 roku Buterin po raz kolejny wdał się w dyskusję na temat kontrowersyjnego forka. Tym razem odpowiedział Meni Rosenfeldowi, który odniósł się na Twitterze do sytuacji rocznego już BCH. Jego zdaniem po roku funkcjonowania, Cash przegrał walkę z Bitcoinem mimo tego, że faktycznie dano mu szansę. Teraz jednak jedyne, co to aktywo robi, to odciąga uwagę od Bitcoina swoją mylącą nazwą. Na te właśnie słowa zareagował Rosjanin:

“Nie zgadzam się. “Bitcoin Cash to Bitcoin” to w tym momencie nierealne, ale sama nazwa jest w zupełności okej.”

Vitalik z głową w chmurach

Vitalik Buterin przyzwyczaił nas do dwóch rzeczy. Kolorowych koszulek z kotami, które uwielbia nosić w trakcie konferencji kryptowalutowych, ale także do swojego specyficznego stylu formułowania myśli.

Trzeba mu jednak przyznać, że jest osobą, która nie tylko realizuje projekty blockchainowe na poziomie technicznym. Jego działalność w dużej mierze skupia się także na moralnych i ideologicznych aspektach funkcjonowania decentralizacji. I chwała mu za to!

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze