Craig Wright nie otrzymał kluczy do bitcoinowej fortuny

3 227
Batalia o dostęp do 500 000 BTC o wartości 8 miliardów dolarów nadal trwa. Mówi się, że klucze prywatne, poprzez które Craig Wright miał uzyskać dostęp do fortuny Satoshiego Nakamoto, już wpadły w jego ręce. Jak się jednak okazuje, to fałszywa informacja. Craig Wright nie otrzymał żadnych kluczy – tak twierdzi jego prawnik. 

Craig Wright, niezwykle barwna postać w środowisku bitcoina i kryptowalut, choć raczej w wymiarze pejoratywnym, znów zawitał na nasze ekrany. Całe zamieszanie wokół Wrighta sprowadza się do tego, czy jest on rzeczywiście twórcą cyfrowego złota, Satoshi Nakamoto (jak sam twierdzi) i czy jest w posiadaniu kluczy dostępu do niewyobrażalnej dziś fortuny zaklętej kryptograficzną barierą – 500 tysięcy BTC.

Pragnę przypomnieć, że twierdzenia Wrighta, jakoby posiadał on klucze do wspomnianej fortuny oraz był twórcą bitcoina weszły już na drogę sądową a sprawa trwa od ponad roku. Więcej na temat tej historii znajdziecie na łamach naszego serwisu.

W ubiegły wtorek Craig Wright złożył oświadczenie w sądzie rejonowym stanu Floryda, w którym stwierdził, że otrzymał informację, która pozwala mu “odblokować” uwięzioną fortunę. Informacja ta ma jakoby pozwolić mu otworzyć zaszyfrowany plik, na którym znajdują się tysiące kluczy publicznych i prywatnych, otwierających drogę do pół miliona bitcoinów. Wiele osób wówczas uwierzyło, że Craig właśnie dopiął swego, czyli otrzymał klucze prywatne. Nic bardziej mylnego. 

Co ciekawe, Craig wcześniej pod przysięgą oświadczył, że ów zaszyfrowany plik z listą adresów publicznych i kluczy prywatnych naprawdę istnieje. 

Zmierzając do meritum, prawnik Craiga Wrighta, Andres Rivero w rozmowie z dziennikiem Decrypt krótko podsumowuje:

Plik, który on otrzymał, nie zawierał kluczy prywatnych.

Ponadto, Wright nadal wierzy, iż otrzyma dostęp do kluczy w “przyszłym terminie”. “Klucze mogą przyjść równie dobrze w całości, jak i rozbite na kawałki” – twierdzi Rivero. Poza tym nie chciał debatować nad tym, kto posiada niniejsze klucze i kiedy mogą przybyć.

Czy Craig Wright już zawsze będzie twierdził, iż posiądzie dostęp do bitcoinowej fortuny i że to on jest twórcą cyfrowego złota? 
bsv
Kurs BSV odnotował ok. 16% spadków w ciągu ostatnich 24 godzin.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze