Budzimy się! | Bitcoinowe wieloryby inaugurują Nowy Rok transferując dziesiątki milionów $

8 036

Wraz z Nowym Rokiem budzą się do życia bitcoinowe wieloryby. Wczoraj, w godzinach przedpołudniowych, z nieznanych portfeli przeniesiono bitcoiny o wartości 65 mln USD. Transfery zostały skierowane na Bitstamp i Binance.

Około 36,5 mln USD w bitcoinach zostało przeniesionych między Bitstamp a niektórymi nieznanymi portfelami. Oprócz tego, 28,7 mln USD trafiło na Binance. Społeczność zadaje sobie pytanie, czy wieloryby Bitcoin właśnie się budzą? Wydaje się bowiem, że inaugurują Nowy Rok nie tylko w kwestii ogromnych transferów XRP, ale także niemałych kwot w bitcoinach.

whale alert

Informacje dostarczył nie kto inny, jak obserwujący nieustannie „wielorybie transakcje” @whale_alert. Można zastanawiać się, czy to mało czy dużo środków, niemniej jednak aktywność bitcoinowych wielorybów zdaje się rzeczywiście budzić po pewnym czasie „uśpienia”.

W toku transakcji, o których mowa – między giełdą Bitstamp a kilkoma nieznanymi portfelami przeniesiono BTC o wartości 36,5 mln USD. 1 stycznia Whale Alert pokazał jeszcze jedną transakcję między nieznanym portfelem a Bitstampem na łączną kwotę 8 974 648 USD (1250 BTC).

W jednym z komentarzy pod alertem znalazła się uwaga o transferze, o którym @whale_alert zdaje się zapomniał:

bitcoinowe wieloryby
źródło: tutaj

Ponad 50 milionów dolarów w BTC | Wielorybie transfery inaugurują Nowy Rok

Wczorajsze trzy transkacje, o których wspomina @whale_alert, miały miejsce między giełdą Bitstamp a dwoma nieznanymi portfelami.

W kontekście trzeciej z nich również pojawił się watek nieznanego portfela. Whale Alert komentuje jednak, że dokonano tego między dwoma portfelami należącymi do Bitstamp.

Opinie pod tymi alertami są różne. Jedne zdają się nie podzielać euforii z powodu (ich zdaniem) relatywnie niewielkich kwot, na jakie opiewają w/w transfery. Inni zaś zdają się być głęboko przekonani, że po takich transakcjach zobaczymy spadek wyceny bitcoina.

Użytkownik @cryptzos przewiduje, że te masowe ruchy BTC mogą oznaczać spadek ceny Bitcoin o 10-20%.

Równowagę komentarzy podtrzymuje głos o tym, że wspomniane transakcje mogą oznaczać zbliżające się wzrosty na wykresie BTC.

Jak jest Wasza opinia w tej sprawie? Czy w aktualnej sytuacji rynkowej, ruchy wykonywane przez bitcoinowe wieloryby oznaczają coś konkretnego?

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze