BTCB | Nowy token Binance powiązany z bitcoinem

17 czerwca 2019 r. giełda Binance poinformowała o planach uruchomienia BTCB, nowego tokena powiązanego z bitcoinem. Wczoraj z kolei została opublikowana pełna wersja propozycji odnośnie projektu i ekonomiki tokena.


Giełda kryptowalut Binance ma wypuścić pierwszą parę tokenów BEP2, która będzie w całości powiązana z wirtualną monetą numer jeden, bitcoinem.

CZ podkreślił również powód stworzenia takich tokenów na DEX:

„Główną zaletą oferowania tokenów powiązanych z kryptowalutami jest to, że oczywiście udostępnia to traderom Binance DEX wiele monet, które mają własne blockchainy i nie są natywne w łańcuchu Binance”.

Ponadto wprowadzenie tokenów powiązanych z kryptowalutami ma spowodować przyciągnięcie klientów do platformy DEX, utrzymując w ten sposób jej standard:

„Wraz ze wzrostem wyboru tokenów dostępnych w Binance DEX, powinien nastąpić wzrost wolumenu obrotu i płynności. To jeszcze bardziej zwiększyłoby wartość użytkową Binance DEX. ”

BTCB i Binance DEX

W kwietniu tego roku, z sukcesem zakończyły się testy mainnetu BNB. Następnie Binance spalił pięć milionów tokenów ERC-20 i uruchomił Binance DEX.

Dodatkowe informacje na temat BTCB pokazują, że w przypadku transakcji kupna na Binance.com będzie miał miejsce spread cenowy dla inwestorów wynoszący 0,1%. Ponadto konwersja z tokenów powiązanych na natywne kryptowaluty jest łatwa i giełda zapewnia w tym zakresie 100-procentowe wsparcie.

Zaufanie poparte bitcoinem?

Zgodnie z zapowiedzią tokeny oferują przejrzystość i zaufanie w porównaniu do żetonów wspieranych przez fiat. Aby jeszcze bardziej wzmocnić ten zasób, Binance udostępniła rezerwę BTC publicznie każdemu, kto by zechciał śledzić transakcje.

Znamy wszyscy sprawę braku deklarowanego wcześniej pokrycia w dolarach w przypadku Tethera… Zobaczymy, jak rozwinie się dyskusja na ten temat w odniesieniu do BTCB.

Źródło grafiki tytułowej: binance

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze