„BNB ma pod sobą tylko powietrze”

Czy BNB może „pociągnąć cały rynek kryptograficzny w dół” ?

Kryptowaluta BNB jest w tej chwili pod ścisłą obserwacją całego rynku kryptowalutowego. Na jaw wyszły naganne praktyki Binance zmuszające projekty aspirujące do wpisania na tablicę notowań do wnoszenia specjalnego zabezpieczenia – płatnego w Binance Coin (BNB).

Żeby sprostać tym wymaganiom projekty zmuszony były nabywać BNB co w sztuczny sposób pompowało cenę krytoptowaluty.

BNB „nie ma nic poza powietrzem pod spodem”, ostrzega jeden z analityków, gdy akcja cenowa BTC zmienia się ze złej na jeszcze gorszą.

16 grudnia po otwarciu Wall Street Bitcoin pozostawił wsparcie na okrągłym poziomie 17000 USD i zaczął podążać za akcjami, które w Stanach Zjednoczonych spadały po przetrawieniu przez rynek podwyżki stóp Fed i „jastrzębich” komentarzy Powella.

Przeczytaj także: Trump wprowadza na rynek nową kolekcję cyfrowych kart kolekcjonerskich NFT

Cena BNB to240 $ BNB ale „ma pod sobą tylko powietrze”

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują nowe dzienne minima na poziomie 16 743 USD dla BTC/USD na Bitstamp.

Para gwałtownie spadła o prawie 3% wcześniej w ciągu dnia, potęgując straty, które nastąpiły natychmiast po jednomiesięcznych maksimach.

Nieustające obawy dotyczące największej globalnej giełdy Binance przenikały nastroje, które pojawiały się pomimo wysiłków CEO, Changpeng Zhao, aby rozwiać to, co nazwał „FUD”.

Jak donosi Cointelegraph, długoletni traderzy kryptowalut są sceptyczni co do wiarygodności „najbardziej szalonych plotek” na temat sektora giełd kryptowalut.

Niemniej jednak rynki nie dały im odpocząć, a poza Bitcoinem pojawiły się ostrzeżenia dotyczące losu wewnętrznego tokena Binance, BNB.

BNB/USD spadł w ciągu dnia do blisko 220 USD, osiągając najniższe poziomy od lipca.

„BNB ma pod sobą tylko powietrze”, przyznał popularny trader i analityk Matthew Hyland.

„Jako trzecia co do wielkości niestabilna kryptowaluta, jeśli upadnie teraz, pociągnie to za sobą cały rynek kryptograficzny”.

Ten ruch wpłynął na długoterminowy plan niedźwiedzich traderów, przy czym Il Capo z Crypto już oczekuje dna poniżej 50 USD.

Tego dnia wzrosła presja wokół samego Binance, a jego raport potwierdzający rezerwy został usunięty przez audytora Mazars Group, który dodał, że nie będzie już współpracował z klientami z branży kryptograficznej.

Tymczasem na Twitterze Zhang publicznie wyśmiał post napisany przez poważanego w mediach telewizyjnych Jima Cramera, który powiedział, że:

Bardziej zaufałbym Draftkings niż Binance”.

A Zhang odpowiedział :

Teraz jesteśmy bezpieczni!”

DraftKings – to amerykańska firma zajmująca się zakładami sportowymi.

Kryptowaluty spadają wraz z amerykańskimi akcjami

Poza kryptowalutami, amerykańskie akcje odnotowały kolejne słabe wyniki na otwarciu, przy czym S&P 500 spadł o około 1,4% w momencie pisania.

Dla Mike’a McGlone, starszego stratega ds. surowców w Bloomberg Intelligence, sytuacja nie była tak zła, jak mogłoby się wydawać.

„Normalne odwrócenie trendu może przypominać krach – skłonność korelacji do grawitacji 1 do 1, gdy giełda spada, może być głównym czynnikiem dla wszystkich aktywów w 2023 r., w szczególności towarów”, napisał w części komentarza wraz z wyjaśnieniem wykresu.

Wcześniej McGlone ostrzegał jednak, że rynek wykazuje potencjalne podobieństwa do okresu przed krachem na Wall Street w 1929 roku.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze