Bitcoinowi wciąż brakuje jednego czynnika do zakończenia bessy

Bitcoinowi wciąż brakuje jednego czynnika do zakończenia bessy— Davida Puella

Analizę kursu Bitcoina należy wykonywać na zimno, zdala od emocji i na podstawie faktów. A te nie są niekorzystne ani dla rynku kryptowalut a tym bardziej dla Bitcoina.

Słynny analityk mówi, że aktywność sieci Bitcoina jest „rozczarowująca”, ponieważ wszystkie inne dane potwierdzają podręcznikowe dno ceny na BTC. Wszystkie poza tym jednym, poza aktywnością rynku.

Bitcoin BTC potrzebuje jeszcze tylko jednego kluczowego sygnału w łańcuchu, aby rozpocząć klasyczną hossę, mówi analityk David Puell.

W tweecie z 17 grudnia twórca Puell Multiple argumentował, że rynek kryptowalut jest prawie gotowy na koniec bessy.

Puell: aktywność sieci Bitcoin „rozczarowująca”

Pomimo oczekiwania przez wielu analityków nowych minimów na parze BTC/USD na poziomie 12 000 USD lub mniej w tym cyklu, nie wszyscy są całkowicie pewni, jeśli chodzi o perspektywy Bitcoina.

Dla Puella widoczne są już dwa istotne zjawiska w łańcuchu, niezbędne do zakończenia bessy na BTC.

Posiadacze długoterminowi (LTH) opierają się chęci sprzedaży, mimo że Bitcoin spadł o ponad 70% w stosunku do ostatniego rekordowego poziomu.

Jednocześnie krótkoterminowi „spekulanci” odczuwają ostry ból z powodu niedawnej akcji cenowej. Jak jednak donosi Cointelegraph, tacy „turyści” prawdopodobnie już w większości zniknęli z rynku.

Wszystko, czego brakuje, jak uważa Puell, to wzrost aktywności sieciowej ze strony wszystkich uczestników.

„W łańcuchu byków potrzebne są trzy czynniki: 1. Zachowanie inwestorów długoterminowych. 2. Bolesne straty krótkoterminowych spekulantów. 3. Aktywność sieciowa we wszystkich dziedzinach” – podsumował.

„Osobiście widzę, że czynniki 1 i 2 się dokonały. Czynnik nr 3 jest nadal rozczarowujący”.

Dodał, że „korzystne” warunki makro pomogłyby w odwróceniu, a kryptowaluty stałyby się bardziej odporne na „zarażenie” w postaci „egzogennych i endogennych„ łabędzi ”.

W chwili pisania tego tekstu cena BTC/USD wynosiła około 16 700 USD, jak pokazały dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView.

Przeczytaj także : FTX spieszy się z aukcją czterech spółek zależnych do pierwszego kwartału 2023

Bitcoin zachowuje się teraz jak zawsze w każdym cyklu

Perspektywa halvingu powoduje, że Puell zgadza się z innymi, którzy wzywają do zachowania spokoju w związku z obecnymi cenami BTC.

Wśród nich jest popularne konto analityczne Dilution-proof, które tego dnia zwróciło uwagę na to, że BTC/USD po prostu kopiuje poprzednie zachowanie bessy.

Dowody na to pojawiły się w postaci analizy MVRV-z Bitcoina — wyrażenia kapitalizacji rynkowej do zrealizowanego limitu w odchyleniach standardowych.

Wskaźnik analizy on-chain o nazwie Market Value to Realized Value Temperature (MVRVT) jest pochodną podstawowej metryki Market Value to Realized Value (MVRV). Definiuje się go jako stosunek kapitalizacji rynkowej do kapitalizacji zrealizowanej. Wskazuje ona jak daleko znajduje się cena Bitcoina powyżej lub poniżej tzw. „wartości godziwej” („fair value”, czerwona linia).

Obecnie towarzyszące wykresy pokazały, że znaki wskazują na klasyczną formację dna rynku niedźwiedzia.

Bitcoin „to, co robi dzisiaj, robił za każdym razem po halvingu dosłownie w każdym cyklu”.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze