FTX sprzedaje spółki zależne – czy klienci odzyskają pieniądze ?

3 868

FTX spieszy się z aukcją czterech spółek zależnych do pierwszego kwartału 2023 r

Upadła giełda kryptograficzna FTX złożyła w czwartek wniosek o sprzedaż niektórych swoich spółek zależnych, twierdząc, że istnieje dla nich silny rynek. Jednak utrata licencji i pracowników może zniszczyć znaczną część ich wartości, jeśli będą czekać znacznie dłużej.

FTX zwraca się do sądu upadłościowego na podstawie rozdziału 11 w Delaware o zezwolenie na licytację czterech wypłacalnych spółek z grupy FTX do końca marca 2023 r.:

FTX Europe

FTX Japan

Embed Technologies

LedgerX

FTX Europe AG prowadziła europejską działalność FTX w zakresie aktywów cyfrowych i instrumentów pochodnych, ale nie samą giełdę kryptowalut.

„FTX Europe zapewnia platformę technologiczną i giełdę do handlu kryptowalutami i instrumentami pochodnymi na akcje dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych z UE oraz oferuje kontrakty pochodne na pojedyncze aktywa powiązane z akcjami lub aktywami kryptograficznymi, a także kontrakty futures oparte na indeksach”.

FTX Europe ma również spółki zależne na Cyprze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich z zawieszonymi licencjami, które mogłyby zostać przywrócone, gdyby zostały przejęte przez nowych właścicieli.

FTX Japan Holdings KK działała jako zarejestrowana giełda kryptowalut, zapewniająca japońskim konsumentom możliwość handlu kryptowalutami i kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi.

„FTX Japan podlega nadzorowi regulacyjnemu Agencji Usług Finansowych Japonii („JFSA”) i jest zarejestrowana jako dostawca usług giełdy kryptowalut i podmiot gospodarczy typu I w zakresie instrumentów finansowych”.

Zanim została przejęta przez FTX w kwietniu 2022 r., była znana jako Liquid Group Inc. Posiada również spółkę zależną „Quoine Pte Ltd. („FTX Singapore”), która prowadzi giełdę kryptowalut w Singapurze na podstawie zwolnienia w trakcie rozpatrywania wniosku o licencję.”

Embed Financial Technologies Inc. to korporacja z siedzibą w stanie Delaware, która obejmuje swoją spółkę zależną Embed Clearing LLC.

„Obsługuje korespondencyjną platformę rozliczeniową i powierniczą, która zapewnia zarejestrowanym doradcom inwestycyjnym, brokerom i innym instytucjom finansowym interfejsy API i usługi maklerskie”.

Embed Clearing jest zarejestrowany w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd jako broker rozliczeniowy-dealer i jest członkiem Financial Industry Regulatory Authority (FINRA), Nasdaq, Investors Exchange LLC, The Depository Trust Company, National Securities Clearing Corporation oraz Korporacja Rozliczeniowa Opcji.

LedgerX LLC jest giełdą i izbą rozliczeniową kontraktów terminowych na waluty cyfrowe i opcji regulowanych przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC), a także jest zarejestrowana w Delaware.

„LedgerX oferuje i rozlicza kontrakty futures, opcje i kontrakty swapowe na aktywa cyfrowe i inne towary głównie dla osób z USA i jest zarejestrowany w CFTC jako Wyznaczony Rynek Kontraktów (DCM), Organizacja Rozliczeniowa Derywatów (DCO) i Swap Execution Facility (SEF). „

Przeczytaj także : Trump wprowadza na rynek nową kolekcję cyfrowych kart kolekcjonerskich NFT

Ponieważ FTX Japan i FTX Europe zostały zarejestrowane w jurysdykcjach o większym nadzorze regulacyjnym i wyraźnych wymogach dotyczących rezerw, same nie są niewypłacalne, a ich licencje i technologia mogą zapewnić im rentowność w przypadku nowego właściciela. Podobnie LedgerX i Embed działały w ramach reżimów regulacyjnych agencji amerykańskich, więc ich licencje i technologia byłyby cenne dla innych firm finansowych.

W zgłoszeniu zauważono, że „każda z firm doświadczyła presji regulacyjnej, która zasługuje na szybki proces sprzedaży”, w tym „FINRA w odniesieniu do Embed, CFTC w odniesieniu do rejestracji LedgerX jako DCM, SEF i DCO, JFSA w odniesieniu do FTX Japonii oraz Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego („FINMA”) oraz Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd („CySEC”) w odniesieniu do FTX Europe.”

FTX ogłosiła, że „im dłużej operacje są zawieszone, tym jest większe ryzyko dla wartości aktywów i ryzyko trwałego cofnięcia licencji”, a także, że doświadczają „znacznej presji związanej z tratą klientów i pracowników”, która będzie istniała tak długo, jak FTX znajduje się w stanie upadłości, co zniszczyłoby wartość tych przedsiębiorstw.

FTX twierdzi również, że ponieważ wszystkie cztery przedsiębiorstwa zostały nabyte stosunkowo niedawno, „działały one zasadniczo niezależnie od innych operacji, udziałów i inwestycji dłużnika”, a także utrzymywały oddzielne konta klientów, oddzielne struktury zarządzania i systemy informatyczne.

„Względna niezależność działalności każdej z firm od pozostałej części podstawowej działalności dłużnika sprawia, że potencjalny proces sprzedaży dla każdej z firm jest stosunkowo mniej skomplikowany” – napisano w komunikacie.

FTX twierdzi, że otrzymało już „dziesiątki niezamówionych przychodzących zapytań” w sprawie zakupu tych spółek zależnych i wierzy, że może uzyskać dla nich dobrą wartość w procesie aukcyjnym. Proponują aukcję ze wstępnymi ofertami złożonymi przed 17:00 EST 18 stycznia dla Embed, 25 stycznia dla LedgerX i 1 lutego dla FTX Europe i FTX Japan. Za zgodą sądu FTX ma nadzieję zakończyć sprzedaż czterech firm między 27 lutego a 27 marca 2023 roku.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze