Blockstream | Pełny węzeł Bitcoina bez Internetu

1 796

Blockstream po raz kolejny zaktualizował swoją sieć satelitarną, która obsługuje blockchain „króla kryptowalut”. Szybkość transmisji danych jest teraz 25 razy większa, a użytkownicy mogą synchronizować cały węzeł Bitcoina bez konieczności połączenia z Internetem. To kamień milowy kosmicznej eksploracji blockchain.

Usługa satelitarna Blockstream zapewnia wolne od Internetu transakcje Bitcoin i wymianę informacji dla użytkowników kryptowalut w prawie każdym zakątku świata. Firma korzysta z satelitów geostacjonarnych. Są one wykorzystywane do transmisji blockchaina do Afryki, Europy, Ameryki Południowej i Północnej oraz regionów Azji i Pacyfiku.

Kamień milowy kosmicznej eksploracji blockchain Bitcoina

Zgodnie z ogłoszeniem z 4 maja, Blockstream Satellite 2.0 obejmuje usprawniony protokół transmisji oraz większą przepustowość. Dokłada do tego dodatkowe obszary zasięgu i „możliwość synchronizacji pełnego węzła Bitcoin od bloku genesis aż do dziś”.

W ogłoszeniu czytamy:

„Zamiast wymagać od użytkowników podłączenia pełnego węzła Bitcoin do Internetu w celu wstępnej synchronizacji – tak jak w przypadku wersji 1.0 – Blockstream Satellite 2.0 umożliwia teraz pełną synchronizację historii! Użytkownicy Blockstream Satellite mogą podłączyć pełny węzeł Bitcoin i w pełni pobrać cały blockchain Bitcoin, od oryginalnego bloku genesis z 2009 roku aż do najnowszych dzisiejszych transakcji… Absolutnie nie wymaga to Internetu!”

Ciąg dalszy kosmicznej ekspansji Bitcoina

Zmodernizowana sieć jest pierwszą aktualizacją. Blockstream wprowadził interfejs programowania aplikacji (API) w grudniu 2018 r. Protokół DVB-S2 dla wersji 2.0 poprawia rzekomo wydajność i niezawodność sygnału. Zapewnia też wyższy stopień przepływu oraz zwiększa pojemność i przepustowość danych.

Samson Mow, dyrektor ds. Strategii Blockstream, skomentował na Twitterze, że „synchronizacja nowego pełnego węzła Bitcoin za pośrednictwem Blockstream Satellite zajmuje mniej czasu niż synchronizacja nowego pełnego węzła Ethereum przez łącze szerokopasmowe”.

Blockchain i kosmos to bynajmniej nie tylko domena Blockstream. Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy Was o poczynaniach, które czyni na tym polu SpaceX:

Komentarze