Elon Musk podbija kosmos! Co to znaczy dla kryptowalut?

W poniedziałek, 6 stycznia, 60 satelitów Starlink zostało wystrzelonych na orbitę przez SpaceX, czyli przedsiębiorstwo za którym stoi Elon Musk. Satelity zostały wyniesone na pokładzie rakiety Falcon 9. Co to jednak oznacza dla kryptowalut?

Wystrzał Sokoła

Falcon 9 to ta sama rakieta, która przetransportowała inne 60 satelitów w maju 2019 roku. Działanie to umożliwi usprawnienie prędkości komunikacji na Ziemi. Wczoraj SpaceX poinformował o swoim sukcesie za pośrednictwem Twittera. Elon Musk może być dumny!

Dwufazowa rakieta wzniosła się w powietrze w poniedziałek o 21:19 czasu EST. Jest to pierwszy start SpaceX w 2020 roku. W trakcie całej procedury nie napotkano problemów technicznych.

Co to oznacza dla kryptowalut?

W 2019 roku firma Muska poleciała w kosmos 13 razy. Ostatni lot jako ładunek transportował satelity japońskiego startupu komunikacyjnego. Pierwszy zestaw satelitów został wystrzelony w maju, następny w listopadzie. W tym momencie na orbicie znajduje się już 180 sztuk, które już teraz tworzą największą konstelację na orbicie. Nie jest to jednak koniec ambicji Elona. Południowoafrykański biznesmen planuje powiększyć liczbę obiektów do 40 000!

Według dostawcy urządzeń, dopiero umieszczenie na niebie 400 do 800 satelitów Starlink umożliwi wykorzystanie Internetu szerokopasmowego za pośrednictwem sieci urządzeń w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że potrzeba jeszcze około 10 udanych misji.

Znaczne ułatwienie dostępu do Internetu na świecie oznacza również zwiększenie dostępności kryptowalut! W przypadku chęci wyłączenia sieci przez centralną instytucję – na przykład rząd, Bitcoin cały czas może działać… z kosmosu!

W tym układzie pozostaje nam jedynie trzymać kciuki za rozwój inicjatywy, którą przewodzi Elon Musk. Może już niedługo doczekamy się przełomowego dla kryptowalut rozwiązania.

Nie pierwsi!

Warto pamiętać, że SpaceX nie jako pierwszy eksperymentuje z satelitami. Już pod koniec 2018 roku firma Blockstream działała na rzecz przesyłania BTC za pomocą sieci satelitarnej. Również inne projekty kryptowalutowe zapowiadały tworzenie podobnych inicjatyw. Jeszcze wcześniej, bo w 2017 roku, rząd Indii planował mariaż bitcoina z kosmosem przy wykorzystaniu satelitów. Kto wie? Może za jakiś czas doczekamy się tego typu inicjatyw autorstwa podmiotów publicznych?

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze