Blockchainowy projekt koreańskiego ośrodka medycznego

Korea Południowa to kraj charakteryzujący się zamiłowaniem do nowych technologii. Nic dziwnego, że to właśnie tam powstał kolejny blockchainowy projekt. Wdrażanie innowacji nie jest łatwe bez wsparcia instytucji państwowych, dlatego koreańskie władze starają się odpowiednio stymulować ich rozwój. Technologia blockchain, jako jedna z najbardziej obiecujących, znalazła się na celowniku Ministerstwa Nauki i ICT Korei Południowej. Łańcuch bloków, który ma wiele zastosowań w obszarach związanych z bazami danych, ma pomóc w zwiększeniu ich dokładności w ośrodku medycznym.

blockchainowy projekt

Według koreańskiego serwisu informacyjnego skupiającego się na tematyce medycznej Daily Medi, jeden ze szpitali w Seulu planuje rozpoczęcie projektu opartego na technologii blockchain. Jego celem jest poprawa dokładności danych oraz skrócenie czasu ich przetwarzania. Informacja na ten temat ukazała się 17 marca. Według artykułu, ośrodek medyczny będzie współpracował w ramach projektu „Smart Hospital” z Ministerstem Nauki i ICT.

Ośrodek Medyczny Seoul zbuduje zautomatyzowaną, spersonalizowaną i zintegrowaną platformę informacji medycznych. Elektroniczne recepty, certyfikaty oraz roszczenia ubezpieczeniowe przekazywane będą przez system oparty na technologii blockchain.

Przedsięwzięcie „Smart Hospital” jest częścią planów Korea Internet and Security Agency bazujących na technologii łańcucha bloków. Korea Internet and Security Agency to sub-organizacja Ministerstwa Nauki i ICT Korei Południowej. W poprzednim roku agencja przyjęła program na rok 2019, którego celem jest promocja implementacji łańcucha bloków w gospodarce wewnętrznej. Według publikacji w Daily Medi, Smart Hospital ma ruszyć w kwietniu.

blockchainowy projekt

Blockchain w Korei Południowej

Korea Południowa wykazuje duże chęci we wdrażaniu rozwiązań związanych z technologią blockchain. Kilka tygodni temu władze tego kraju ogłosiły ustanowienie “Seoul Innovation Growth Fund”, którego celem jest inwestowanie w blockchainowe i fintech’owe start-upy. Wartość inwestycji ma wynieść ponad miliard dolarów do 2022 roku.

Smart Hospital to nie pierwszy projekt tego typu. W listopadzie, Myongji Hospital (inny ośrodek medyczny znajdujący się w mieście Goyang) podpisał „Memorandum of Understanding” z koreańską firmą IT. „Memorandum of Understanding” zakłada stworzenie platformy usług medycznych przy użyciu technologii łańcucha bloków.

Komentarze