Bitmarket | Marcin A. złożył do Prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

1 811

Jak donosi portal olsztyn.com.pl, Marcin A. powiązany z upadłą giełdą kryptowalut Bitmarket złożył do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Pojawia się pytanie, kogo ono może dotyczyć. Redaktorom olsztyńskiego portalu nie udało się tego ustalić. Próba kontaktu ze strony Bithub.pl również nie przyniosła odpowiedzi na to pytanie.

Potwierdzam, że Marcin A. złożył zawiadomienie – nie podam szczegółów ze względu na dobro śledztwa” – odpowiedział Redaktorowi olsztyn.com.pl rzecznik prasowy Prokuratury Pan Ryszard Tomkiewicz.

Przeciwko komu i w jakiej sprawie Marcin A. złożył zawiadomienie?

Tego na ten moment niestety nie udało się ustalić. Poza telefonicznym potwierdzeniem samego faktu złożenia dokumentów, Prokuratura nie mówi póki co nic więcej.

Z nieoficjalnych doniesień wiadomo, że w kręgu osób, których potencjalnie może dotyczyć zawiadomienie, mogą znajdować się osoby powiązane z Kvadratco.

O dalszych ustaleniach w tej sprawie będziemy informować Was na bieżąco.

Materiał źródłowy: tutaj

Marcinowi A. grozi 10 lat więzienia

12 września w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, Marcin A. – współwłaściciel spółki zarządzającej Bitmarket usłyszał zarzut przestępstwa. Dotyczył on tego, że w okresie od maja 2015 roku do 7 lipca 2019 roku w Olsztynie oraz na terenie innych miejscowości, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi podmiotami, na giełdzie kryptowalut prowadzonej pod domeną bitmarket.pl doprowadził do niekorzystnego gospodarowania mieniem użytkowników giełdy w łącznej wysokości 22 661 288 złotych. Jest to czyn z art. 286 par. 1 kk. w zw. z art. 294 par. 1 kk. w zw. z art.12 par. 1 kk.

Marcin A. został również oskarżony o niekorzystne rozporządzenie mieniem w związku ze sprzedażą udziałów w spółce innej osobie. Aktualnie, w związku z postawionymi zarzutami, Marcinowi A. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ostatnie doniesienie w sprawie upadku Bitmarket:

Komentarze