Bitmarket | Prostujemy nieprawdziwe informacje odnośnie Marcina A. i 250 BTC

Dziś w sieci pojawił się fake news, w którym podana została informacja o rzekomym posiadaniu przez Marcina A. środków w wysokości 250 BTC. Jako, że jest to informacja nieprawdziwa i nieautoryzowana przez Prokuratora prowadzącego sprawę Bitmarket – Pana Cezarego Grabala, należy ją jak najszybciej sprostować i wyjaśnić.

Fake news

W tekście artykułu, do którego się odnosimy, pojawiły się następujące stwierdzenia:

Tylko u nas: Nowe fakty w sprawie Bitmarket.pl. Marcin A. w posiadaniu 250 BTC

[…] okazuje się, że Marcin A., były szef giełdy, przebywa w areszcie, ale – jak wykryła prokuratura – jest w posiadaniu 250 BTC.

Ponadto, co może najbardziej zainteresować poszkodowanych, prokuratura doszła do tego, że Marcin A. jest w posiadaniu minimum 250 BTC. Do środków tych służby nie mają jednak  dostępu.

Prokurator Cezary Grabala dementuje doniesienia o tym, jakoby przekazał informację odnośnie posiadania przez Marcina A 250 BTC

Podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej z Panem Prokuratorem Grabala z Prokuratury Okręgowej w Suwałkach dowiedzieliśmy się, że w żadnym stopniu nie są to doniesienia prawdziwe, a sam Prokurator zapewnia, że nie powiedział niczego takiego swoim rozmówcom. Kwota ok. 250 BTC, o której mowa w artykule, do którego się odnosimy, stanowi obiekt zainteresowania Prokuratury i jest poszukiwana. Pan Grabala stwierdził, że gdyby rzeczywiście Marcin A. był w posiadaniu tych zasobów cyfrowych i Prokuratura by o tym wiedziała, już dawno zostałyby one zabezpieczone.

Jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany weryfikacją tych informacji, Pan Cezary Grabala czeka na pytania pod nr telefonu 87 562 86 20

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx