Bitcoin SV przejęte przez trolla! 50% mocy obliczeniowej u anonimowego górnika

Nieznany pool miningowy przejął większość mocy obliczeniowej sieci Bitcoin SV. Doszło w ten sposób do kuriozalnej sytuacji, która kwestionuje bezpieczeństwo “prawdziwego Bitcoina”. Przejęte Bitcoin SV na pewno oznacza nie lada poletko do szyderstw ze strony przeciwników projektu. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Jak zniszczyć Bitcoin SV?

Jednostka stojąca za nagłym wzrostem mocy obliczeniowej nie jest znana. Mimo to przejęcie sieci odbywa się na coraz szerszą skalę. Zgodnie z Coindance, moc obliczeniowa nowego górnika BSV to 1535 PH/s.

O sytuacji poinformował na Twitterze p0rm30rY:

“Uwaga! Łańcuch BSV jest właśnie mocno trollowany. Nieznany górnik […] ma więcej mocy obliczeniowej niż Wasz cały kraj BSV. Czuję fork ratunkowy w powietrzu, albo sprawę w sądzie”

https://twitter.com/CourierBonded/status/1241944745208762368

Nie jest to jednak pierwsza sytuacja, gdy anonimowa jednostka nagle wprowadziła moc obliczeniową do Bitcoin SV. Ten sam fenomen miał już miejsce w styczniu. Ktokolwiek ma teraz kontrolę nad siecią, jest w stanie napisać cały łańcuch kryptowaluty od nowa. Grozi to stabilności i wiarygodności całej platformy.

Jest możliwe, aczkolwiek mało prawdopodobne, że uczciwi górnicy zainteresowali się kontrowersyjnym projektem altcoina. BSV nie był w zasadzie opłacalny do kopania, a jego cena spadała od krótkiego, prawdopodobnie zmanipulowanego wzrostu w styczniu.

bitcoin sv przejęte

BSV wykorzystuje ten sam algorytm hashujący co Bitcoin i Bitcoin Cash. Dzięki temu dość łatwo jest przenosić swoją moc między poszczególnymi platformami. Z tego powodu hash rate może zmieniać się relatywnie szybko.

Podobną sytuację przeżył również Bitcoin Cash kilka miesięcy temu.

Kolejny problem BSV

Bitcoin Satoshi’s Vision wzbudza kontrowersje od momentu swojego powstania w 2018 roku. Niewiele osób wierzy, że BSV jest w stanie przechowywać jakąkolwiek wartość. Sama kryptowaluta kilkukrotnie pokazywała już przypadki wash tradingu i manipulacji. Jej reputacja cierpi również przez zwielokrotnione problemy natury prawnej dookoła Craiga Wrighta – twórcy projektu.

Warto jednak wspomnieć, że platforma gromadzi wokół siebie grupę lojalnych użytkowników. Nie da się jednak jasno określić ich liczby, podobnie jest z innymi elementami całego ekosystemu projektu. Bardzo często osoby te w sposób nagły atakują wszelkie przejawy krytycyzmu, podnosząc, że ścieżka rozwojowa BSV nie różni się niczym od innych kryptowalut.

Podyskutujmy.

Komentarze