Bitcoin spada poniżej 40 000 USD, a STEPN i ApeCoin osiągają nowe ATH

Chociaż w mijającym tygodniu Bitcoin (BTC) w pewnym momencie zmierzał w stronę 43 000 USD (według CoinGecko cena sięgnęła wczoraj 42 736 dolarów), to obecnie ponownie spadł poniżej 40 tysięcy, pociągając za sobą resztę kryptowalut.

Wśród 100 projektów o największej kapitalizacji znalazło się jednak kilku zwycięzców, których ceny wzrosły w ostatnich dniach od kilkunastu do kilkudziesięciu procent.

STEPN (GMT) z nowym ATH

Największym wygranym okazał się STEPN (GMT), którego kurs w ciągu 7 dni wzrósł o ponad 40%, co doprowadziło do nowego ATH. Przedwczoraj kryptowaluta kosztowała rekordowe 3,80 USD, a w chwili pisania artykułu kurs wynosi 3,15 USD.

ApeCoin (APE) przyciąga uwagę inwestorów

Na drugim miejscu znalazł się ApeCoin. Już pod koniec marca informowaliśmy, że rośnie zainteresowanie ApeCoinem (APE). 20 kwietnia odnotowano ATH (17,30 USD), do czego mogły przyczynić się kolejne plotki na temat wirtualnych działek związanych z Bored Apes Yacht Club. Wciąż jednak nie ma oficjalnych informacji na temat tego, kiedy wystartuje Metaverse Otherside od twórców BAYC. Dzięki 22% wzrostom w ciągu tygodnia APE kosztuje obecnie 15,09 USD.

Wzrosty kursów PancakeSwap (CAKE) i Monero (XMR)

Dobrze poradziły sobie również PancakeSwap (CAKE) i Monero (XMR). Cena pierwszego z nich w ciągu tygodnia zyskała ponad 16% i aktualnie wynosi 9,24 USD. Wciąż jednak wiele brakuje do przebicia ATH z ubiegłego roku, kiedy to CAKE kosztował rekordowe 43,96 USD.

Podobnie jest z Monero (XMR). Kurs anonimowej kryptowaluty w ciągu ostatnich siedmiu dni wzrósł o prawie 16% i obecnie utrzymuje się na poziomie 266,72 USD. Jest to jednak zaledwie połowa tego, ile Monero kosztowało 4 lata temu (542,33 USD).

Niekorzystna wiadomość dla Bitcoina (BTC)

Jeżeli chodzi o BTC – średnia 200-dniowa potwierdza pozytywne nastawienie rynku, ale na razie cena utrzymuje się poniżej 40 000 USD. W dodatku dzisiaj postrzegana jako prokryptowalutowa Ukraina wprowadziła zakaz wymieniania hrywien na BTC, o czym informowaliśmy w artykule: Ukraina wprowadza zakaz kupowania BTC za UAH.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.